^SSj- IK HÉB GfSTÉRÉO TOCH CC O mooi BOCK, GCLéZêO. Stefan Verwey in de Volkskrant van 26 juni uitgegroeid tot helden, gezegend met de voortreffelijkste eigenschappen. Frans Oosterwijk in Vrij Nederland van 11 juli Sport is opium voor het volk en u hebt ook gekeken. Terzijde in Vrij Nederland van 18 juli Of Ajax homo was doet er niet toe, maar bij Feyenoord weten ze dat al jaren. Terzijde in Vrij Nederland van 25 juli De allerbeste buitenlander ooit is Litmanen. Geboren met een Ajax-hart en vooral een Ajax-hersenpan. Finidi, Kanu, Baba, Oliseh, Tobiasen, Benni en Arveladze: ze zijn geboren in een ver land, maar wel in een Ajax-wieg. Robert Heukels in Sportweek van 28 juli Ik denk: als je dood gaat, ben je dood. Je kan jezelf wel wijsmaken dat je weer terugkomt of ergens boven terechtkomt, maar het zal daarboven toch wel een keertje vol zitten? Willem van Hanegem in Sportweek van 28 juli Voor mij geen bootreisjes op de Rijn met m'n collega's. Want weet je wat het is? Als je dan op de loopplank loopt, hopen ze dat je in het water donderstraalt. Komt er weer een baantje vrij. Willem van Hanegem in Sportweek van 28 juli Frank en Ronald zijn gaan begrijpen dat ze niets meer bij Ajax te zoeken hebben na gesprekken met Rijkaard, Van Basten, Kieft, Seedorf, Davids en Winter. Rob Cohen in Sportweek van 28 juli Intussen is Arie van Os het kantoor binnengekomen. Zich hardop afvragend wat hij wel en niet kan zeggen "want ik heb ergens gelezen dat de beurs constant over m'n schouders meekijkt." Edwin Struis en Simon Zwartkruis in Sportweek van 11 augustus Henk van Dorp lijkt intussen steeds meer op Harry Vermeegen. Hij doet zijn best om met z'n norse gedrag afstand ten opzichte van de spelers te bewaren, maar doet dit op zo'n opzichtige wijze, dat hij in werkelijkheid het tegendeel bereikt. Hij staat door dit gedrag juist dicht bij de spelers, net als Harry. Waarschijnlijk streeft Henk, net als Harry, dit doel ook na. Mocht dat zo zijn, dan is hij daarin geslaagd, want de spelers reageren in het algemeen heel aardig in interviews met Henk van Dorp. Jan Mulder was geheel zichzelf. Gooide soms met glazen, gaf nu eens een prachtige analyse, maar was de volgende keer weer heel mokkig. Ook liep hij een keer weg uit het programma. Toch moet Mulder een beetje overspannen zijn geraakt, getuige zijn merkwaardige column in de Volkskrant van 13 juli, waarin hij onder het kopje 'Onderzoeksjournalistiek' uithaalt naar een medewerker van het opinieweekblad Vrij Nederland. Het stukje moet in de haast zijn geschreven, want er staan enkele spel- en inhoudelijke fouten in (Oosterwik in plaats van Oosterwijk, terwijl de suggestie wordt gewekt dat deze bij het WK in Frankrijk zat, wat helemaal niet zo was). Dat deze column in de Volkskrant verscheen, had waarschijnlijk direct te maken met het afhaken van zoon Yoeri als columnist van Vrij Nederland. Het is logisch dat vader Jan het voor zijn zoon opneemt, maar waarom moeten de lezers van de Volkskrant daar op deze ondoorgrondelijke manier mee geconfronteerd worden? Genoeg over het WK. Ajax staat op het punt om af te trappen en er moet dit jaar gevlamd worden in de Champions League. We moeten niet meer mijmeren over het goede optreden van Davids, het schitterende doelpunt van Bergkamp in de wedstrijd tegen Argentinië of discussiëren over de keuze tussen Jonk en Seedorf. Neen, vanaf nu moeten we gewoon weer ouwehoeren over Arveladze, Litmanen, Oliseh en alle anderen. Zal Van der Sar gaan aantonen dat hij onder de lat bij Ajax beter presteert dan bij Oranje? We moeten allemaal achter Morten Olsen staan, die vorig jaar records brak met Ajax. Laat Tom Egbers terugkeren uit Roquebrune. Kom snel naar de bar in de perskamer van Ajax, je thuis, want we gaan weer beginnen. Ook Henk en Frits moeten weer bij ons komen. Neem Jan mee, misschien vindt hij dat leuk. Gezellig met z'n drieën stappen in de Arena, wij zorgen voor goede rode wijn. En laat Harry voortaan zijn ansichtkaarten vanuit de Arena versturen, want Amsterdam is veel gezelliger dan die volgebouwde goudkust rond Monaco, waar de mensen nooit vrolijk kijken. Laat, kortom, het nieuwe seizoen beginnen, dan kunnen we weer op vertrouwde wijze verder. Jeroen van den Berg AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 1998 113

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 113