Hoe wil je wereldkampioen worden met een trainer die we dagelijks zien in een Hema- pyama uit de jaren vijftig met zijn vrouw naast zich als een smulrol onder de dekens? Victor Deconinck in Voetbal International van 30 juni Kijk met mannen naar voetbal, beluister hun waanwijsheden over tactiek, techniek en voetbalhistorie en je krijgt er een inzicht in de manlijke kinderziel bij cadeau. Elsbeth Etty in NRC Handelsblad van 13 juni Een Nederlands elftal zonder rel, dat is als hutspot zonder wortelen. Frits Abrahams in NRC Handelsblad van 15 juni Als De Mos écht wil heeft hij zo een club. Bovendien hoef je met De Mos geen medelijden te hebben, met al die afkoopsommen die hij gehad heeft. Rob Baan in Voetbal International van 17 juni Als iemand niet met de pers wil praten, is dat zijn goed recht. Als iemand geen bruine bonen lust moet hij ze ook niet eten. Ferdi Vierklau in Voetbal International van 17 juni Als we ons kunnen blijven concentreren, krijgt Pelé misschien nog gelijk. Hij voorspelde dat Nigeria het eerste Afrikaanse team wordt dat de wereldbeker wint. De kwaliteit is aanwezig, onze enige zorg is de mentaliteit. Maar we kunnen niet anders. Het is onze kracht en onze zwakte. Tijjani Babangida in Voetbal International van 23 juni Uit voorzorg heeft uitgever L.J. Veen de prijs (ƒ18,90) van de kaft gehaald. Weliswaar zijn de kwaliteiten van voetbalpedagoog Louis van Gaal onbetaalbaar, maar twee gulden meer dan normaal voor dit (speciale) nummer van Hard Gras zou de vaste koper kopschuw kunnen maken. Theo Gerritse in Algemeen Dagblad van 26 juni Ik ben nu zeven jaar in dit land, maar ik wist niet dat het gevoel van de Nederlandse supporters zó diep ging. Tijjani Babangida in Voetbal International van 7 juli Als Edwin van der Sar wil kan hij best grappig zijn. Taco van den Velde in Voetbal International van 7 juli Bergkamp haalt Wilkes in, Kok haalt Drees in. Terzijde in Vrij Nederland van 11 juli Besef u dat u zich maar beter niet kan irriteren aan voetbal en slecht Nederlands. Terzijde in Vrij Nederland van 11 juli Er waren de afgelopen weken ogenblikken dat alleen Jack van Gelder en Frits Barend zeker wisten dat het Nederlands elftal kampioen zou worden. Frans Oosterwijk in Vrij Nederland van 11 juli Ook in de ogen van de krantenjournalisten, per definitie de grootste criticasters, waren de Nederlandse spelers ineens Tweemaal per week Harry Vermeegen was vermoedelijk ook voor zijn trouwe fans wat veel van het goede. Tenslotte Villa BvD, een speels programma Foto: Louis van de Vuurst dat in zijn presentatie nieuw was op de Nederlandse televisie. Een programma ook, dat een grote kijkdichtheid haalde. Maar - eerlijk is eerlijk - het had een behoorlijk ouwe-jongens-krentenbrood gehalte. De inzet waarmee het dagelijks werd gemaakt, vergoedde veel. Elke dag opnieuw, met publiek erbij, dat valt niet mee. In de Volkskrant van 11 juli werd Villa BvD vergeleken met een populaire Amerikaanse late night-show. In datzelfde stuk staat verder: 'Villa BvD is een programma van deze tijd. Het onderscheid tussen goede en slechte smaak is erin opgeheven, evenals die tussen feiten en sentimenten.' De drie presentatoren trokken, ieder op zijn eigen wijze, de aandacht. Frits Barend is definitief niet meer de nieuwsgierige, jongensachtige journalist van weleer, die altijd op zoek was naar verrassende nieuwsfeiten. Hij vond het ten tijde van het WK belangrijker dat Guus Hiddink op iedere wedstrijddag bij de Villa BvD-tafel zou aanschuiven. Kritisch zijn kon dus niet, want dan zou Hiddink niet meer komen. IVILLABV AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 1998 111

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 111