Jeu de boules Als iemand geen bruine bonen lust moet hij ze ook niet eten Pt HtUN MEDIA Er wordt veel onzin verteld, vooral nu, maar Van Gaal denkt dat er alléén maar onzin wordt geschreven en zo is het ook weer niet. De journalisten zijn hier wel degelijk goed ingevoerd. Gaf Van Gaal vrijdag ook toe. Maar hij vindt de Nederlandse media toch beter, zei hij. Edwin Winkels in Sportweek van 2 juni Het voetbal is een mondiale topindustrie geworden dankzij publiek, sponsors èn pers. Zonder coverage van de media zal niet één bedrijf nog geld in het voetbal steken. Frans van den Nieuwenhofin Voetbal International van 3 juni Voetballers die zich aan hun verantwoordelijkheid ten opzichte van de media onttrekken, beledigen het publiek. Frans van den Nieuwenhofin Voetbal International van 3 juni Dat Davids en Bogarde (èn Lens) lak hebben aan de pers is hun goed recht. Hun arrogantie geeft aan dat ze de gewone voetbalwereld zijn ontstegen. Zij zijn het besef kwijt dat ze groot zijn geworden dankzij het voetbal. De grootsheid van hun sport heeft hen salarissen van vele miljoenen opgeleverd. Het voetbal kan echter best zonder hen. Frans van den Nieuwenhof in Voetbal International van 3 juni Voetbal is van de gewone man. Als die de vedetten beu wordt en zich afkeert van zijn sport, is het voetbal ook niet meer interessant voor sponsors en zal ook de belangstelling van de media achteruit hollen. Frans van den Nieuwenhofin Voetbal International van 3 juni In Nederland kent men maar één universeel recht van de mens en dat is het recht op voetbal. Ondanks alles. Youp van 't Hek in NRC Handelsblad van 6 juni Bogarde zat er in het interview met Barend stuurs, trots en ongenaakbaar bij, als een schrijver in ballingschap die geïnterviewd wordt door een journalist uit het vaderland dat hem heeft verstoten. Frits Abrahams in NRC Handelsblad van 10 juni samenstelling Michel Sleutelberg Het eerste is het eerste en daarna komt dus pas het tweede. Johan Cruijffin Voetbal International van 10 juni De diverse sportevenementen zorgden ervoor dat we deze zomer niet voortdurend hoefden te klagen over het slechte weer. Het Nederlands elftal haalde geen medaille, maar wel een goede pers. De Tour de France was met zijn dopingperikelen gesprek van de dag. De Gay Games hielden Amsterdam in de greep en de gebroeders De Boer zorgden met hun arbitragezaak tegen Ajax voor de nodige beroering. Kortom, tussen de laatste Ajax-wedstrijd van het vorige seizoen en de eerste van de komende editie hebben we ons niet hoeven vervelen. Ook de 'heren media' niet. Laten we nog even terugkeren naar het WK voetbal. Er waren drie televisieprogramma's die de aandacht trokken: Villa BvD (RTL) van het trio Barend, Van Dorp en Mulder, het WK- journaal van de NOS, met zijn dagelijkse reportages en een spelletje jeu de boules, en tenslotte de Oranje Regenjas (Veronica) met Harry Vermeegen. Op het moment dat ik de eerste opzet voor dit stukje maak, zit ik op een camping ten noorden van Bordeaux. Het is er rustig. Kinderen spelen en dat geluid wordt nu en dan verstoord door een passerende auto of door een geweerschot van de lokale jachtclub in de bosrijke omgeving. Vanavond zal alles anders zijn, want het is 12 juli, de dag van de finale. In Frankrijk is Douze Juillet belangrijker dan de nationale feestdag Quatorze Juilliet, want Frankrijk speelt tegen Brazilië om de wereldtitel. Enkele dagen geleden zag ik Nederland - Brazilië in Amsterdam en keek ik traditiegetrouw driftig zappend naar alle reportages. Ik heb de programma's nog vers in mijn geheugen. Allereerst het NOS WK-journaal. Een frisse uitzending van zeer ervaren, maar soms ook té ontspannen presentatoren. Degenen die het vaste onderdeel jeu de boules oubollig vonden, weten wellicht niet hoe leuk jeu de boules is. Groot nadeel van de NOS-reportages: het was voor alle kijkers overduidelijk dat Jack van Gelder de opdracht van hogerhand (KNVB? NOS? Beide?) had meegekregen om vooral geen kritische vragen te stellen. Groot voordeel: de aanwezigheid van Johan Cruijff (de uitspraak 'Als je linksbenig bent wordt het doel groter, dat is bekend' was weer zo'n hele mooie). Dan was er tweemaal per week de Oranje Regenjas. Een programma waarover verschillend kan worden gedacht. 110 AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 110