Kaduna Highlanders. Vader Babayaro dweept met het Ajax-model. Met acht coaches brengt hij honderdtwintig jongens het evangelie volgens Louis van Gaal bij: één keer raken, positiespel, elkaar coachen - het woord van Van Gaal is in het internaat wet. Vader Babayaro heeft vijf voetballende zoons: Celestine, de linksback van Chelsea, is de bekendste. Emmanuel was de reservedoelman van de Nigeriaanse Olympische ploeg. Sunday, Matthew en - vooral - Victor komen eraan. Iedereen noemt vader Babayaro the chairman. Dat komt omdat hij tot voor kort de voorzitter was van de gemeenteraad van Kaduna, het epicentrum van de Nigeriaanse politiek. Dat komt ook omdat hij een ontzagwekkende verschijning is in zijn witte Mercedes 280 SEL. Als zijn raampje omlaag gaat, strooit hij gul met naira's voor de noodlijdenden. Kings of Kaduna Vader Babayaro is niet alleen een politicus. Hij is de manager van tweedeklasser Ranchers Bees, zakenman, hereboer, eigenaar van negenentwintig huizen, en dus ook de trotse voorzitter van Kaduna Highlanders, een kweekvijver voor jonge voetballers in een voetbalgekke stad. Kaduna telt zes Olympische kampioenen onder zijn inwoners: Daniel Amokachi, Victor Ikpeba, Garba Lawal, Tijjani Babangida, Celestine en Emmanuel Babayaro. Na de overwinning in Atlanta wachtte ze het onthaal van vorsten in de stad. Kings of Kaduna werden ze genoemd. De bevolking verloor zich gedurende één week in zang, dans en hecto-liters alcoholvrije Malt. De Olympische titel leverde de Nigerianen een extra nationale feestdag op, de Kadunezers kregen van de eigen staat nog eens drie vakantiedagen erbovenop. In alle feestgedruis was de AJAX MAGAZINE JUNI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 85