Foto: Louis van de Vuurst eigen medewerkers, die vaak avond aan avond hebben doorgewerkt om de beursgang voor Ajax mogelijk te maken. Als beursgenoteerd bedrijf moet je voorzichtig zijn met mededelingen naar buiten omdat nieuwtjes en geruchten van invloed op de koers kunnen zijn. Het zal er niet toe leiden dat wij u minder over Ajax kunnen informeren, maar wel zal er enige invloed zijn op de manier en het tijdstip waarop we dat kunnen doen. De structuur van de beursgang garandeert dat de Ajax- cultuur dezelfde blijft, dus u hoeft niet te vrezen dat het er bij Ajax zo anders aan toe zal gaan dat u uw club niet meer herkent. Integendeel zelfs. Ik schrijf deze bijdrage op mijn hotelkamer in Hongkong. Ajax is samen met hoofdsponsor ABN AMRO een paar dagen in deze intrigerende stad om een wedstrijd te spelen tegen een plaatselijke club. Met elke minuut die we vlogen realiseerde ik me dat ik Nederland met zijn supportersproblematiek steeds een paar kilometer verder achter me liet en met het gebeuren rondom de Amstel-Cup finale vers in mijn geheugen, vond ik dat een plezierig gevoel. De grens van het acceptabele en hetgeen ik nog aankan, is nu wel bereikt. Voor de wedstrijd werd ik al door Ajax-supporters gebeld die angstig waren om naar de Kuip af te reizen, maar ook onder onze eigen supporters waren er weer een aantal bekenden die vernielingen in de trein aanbrachten en die na afloop het veld op kwamen. Tja, men kan in De Ajax Ster en elders dan wel laatdunkend schrijven over door Ajax uitgedeelde stadionverboden, maar men vraagt er met dit afwijkende gedrag toch echt zelf om en dat zullen de betrokkenen dan ook merken. Ook het regelmatig terugkerende beledigende gehoon tegen de Nog geen drie maanden nadat op maandag 16 februari de Ledenraad en de leden akkoord waren gegaan met de beursplannen, werd de officiële noteringsovereenkomst getekend. Op maandag 11 mei 1998 was de beursnotering van Ajax een feit. scheidsrechter is absoluut Ajax onwaardig. Leer eerst de spelregels eens voordat je wat roept, zou ik zeggen. Men dwingt ons door dit alles helaas het beleid inzake het meereizen naar uitwedstrijden verder aan te scherpen. Het zij zo. Ik wens onze Oranje-spelers erg veel succes en plezier tijdens het WK en hoop dat zij het ver zullen brengen. Als die wereldbeker ooit naar Nederland kon komen, is het nu wel. U, geachte Ajacied, wens ik vanaf deze plaats, mede namens bestuur, directie, spelers en alle overige werknemers van Ajax een heel fijne vakantie toe. Michael van Praag AJAX MAGAZINE JUNI 1998 7

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 7