Basten of Vanenburg waren. Zo heb ik slechts enkele wedstrijden in het Olympisch elftal en Jong Oranje gespeeld. Als kind en puber was ik wel een aanvaller die veel doelpunten maakte. Dat kun je je nou niet meer voorstellen, nee. Ik was klein, iel en wendbaar.' Hij wil toch niet zeggen dat hij ook nog bang uitgevallen was? Wouters: 'Nee, dat niet. Ik heb altijd meer dan alléén een bal goed kunnen raken.' De - laten we het maar zo noemen - 'onstuimigheid' van Wouters heeft hem aanvankelijk heel wat interlands gekost, want na zijn debuut in 1982 werd hij vier jaar lang niet meer opgeroepen. Wouters: 'Kees Rijvers vond dat ik veel te veel onnodige gele kaarten kreeg. Dat was voor hem een reden om me niet meer uit te nodigen. Latere bondscoaches dachten er Het Nederlands elftal dat in West-Duitsland Europees kampioen werd door in de halve finale het gastland uit te schakelen (2-1) en de finale met 2-0 te winnen van de Sovjet-Unie. Staand vanaf links: Marco van Basten, Ronald Koeman, Frank Rijkaard, Erwin Koeman, Ruud Gullit en Hans van Breukelen. Gehurkt: Adri van Tiggelen, Arnold Mühren, Barry van Aerle, Jan Wouters en Gerald Vanenburg. Jan Wouters houdt in de EK-finale van 1988 tegen Rusland Anatoli Demjanenko van de bal af. dat ik al bekend was bij het grote publiek, stond ik alleen maar bekend als een harde werker. Alleen insiders bij FC Utrecht wisten dat ik meer in mijn mars had. Als jeugdspeler was ik wel een talent - anders kom je niet in het betaald voetbal terecht -, maar ik was niet zo'n belofte als Van AJAX MAGAZINE JUNI 1998 77

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 77