De Oranje-jaren van Jan Wouters Onstuimigheid kostte hem interlands door AAarcelle van Hoof Toen Jan Wouters nog op de lagere school zatr raadde een dokter hem aan om zijn te kromme linkerbeen te laten breken, waardoor het daarna recht zou kunnen groeien. Vader Wouters nam zoonlief resoluut mee de dokterskamer uit. Jan bleef voetballen en werd bij FC Utrecht een gewaardeerde, maar soms te opgefokte middenvelder. Via Johan Cruijff, die hem in 1986 naar Ajax haalde, bereikte Jan Wouters de absolute top. Bij de clubs Ajax, PSV en Bayern AAünchen. Én in het Nederlands elftal, waarin hij tussen 1981 en 1994 70 interlands speelde. Het driftige is Wouters zijn hele leven blijven achtervolgen. 'Het heeft me een paar jaar Nederlands elftal gekost, maar aan de andere kant heb ik mede door deze karaktertrek een fantastische loopbaan gehad.' HeflkinBi de jaren tachtig was een trelirig< pepode voor het Nederlands elftal. erliezcnMet 2-1 bij Zwitserland met spelers <ils Kees van Kooten en Willy Janssen. It werk. Een oude rot als Johan kens maakte tegen België zijn rentree. De namen van de debutanten in die tijd bleken achteraf wél een voorbode voor betere tijden: Gerald Vanenburg, Frank Rijkaard, Wim Kieft, Ruud Gullit. Het WK 1982 ging aan Oranje voorbij door een 2-0 nederlaag bij Frankrijk, mede veroorzaakt door het bekende misverstand tussen Ruud Krol en Hans van Breukelen bij die vrije trap van Michel Platini. In die periode mocht een spelertje van FC Utrecht ook even aan het grote werk ruiken. In de oefeninterland tegen Frankrijk op 10 november 1982 kwam de 22-jarige Jan Wouters van FC Utrecht voor het laatste half uur in het veld voor Simon Tahamata. Wouters was nog geen twee jaar basisspeler bij FC Utrecht. 'Ik had nooit verwacht dat ik zou worden opgeroepen. Kees Rijvers was de bondscoach. Hij nodigde wel vaker onbekende spelers uit. Willy Janssen van PSV bijvoorbeeld. De spelers die toen in het Nederlands elftal speelden, waren te jong en te onervaren om constant te presteren. Ik kan me herinneren dat ik ontzettend zenuwachtig was. Eerlijk gezegd zat ik op de bank te hopen dat ik er niet in hoefde. Ik kwam ook nog min of meer op Michel Platini te spelen.' Tot overmaat van ramp scoorde Platini ook nog de winnende treffer voor Frankrijk (1-2). Harde werker Jan Wouters in het Nederlands elftal... Veel voetballiefhebbers fronsten hun wenkbrauwen. Wouters: 'Ervan uitgaande 76 AJAX MAGAZINE JUNI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 76