Beursgang een groot succes De beursgang mag een groot succes genoemd worden. Niet alleen werd de emissie vijftien maal overschreven, ook institutionele beleggers bleken een grote belangstelling aan de dag te leggen, getuige het feit dat maar liefst veerig procent van de inschrijvingen voor rekening van deze groep beleggers kwam. Dit is een belangrijke aanwijzing, omdat het betekent dat dit aandeel niet alleen als een emotioneel aandeel wordt gezien, maar dat men wel degelijk vertrouwen in de groei van dit fonds heeft. De beursgang zelf was voor wat mijzelf betreft een groot leerproces en tegelijkertijd een hoogtepunt in mijn periode als voorzitter. Met mijn medebestuursleden besefte ik dat een beursgang voor Ajax een grote omslag zou betekenen, maar dat het een absolute noodzaak was teneinde verdere expansie in de toekomst te kunnen realiseren. Er was dan ook een grote vastberadenheid onder ons omdat wij wisten dat het moest en dat dit het juiste moment was. Eerst waren daar de besprekingen met de mensen van ABN AMRO Rothschild, die ons 'naar de beurs zouden brengen'. Dat waren fantastische bijeenkomsten. Ik voelde daarbij de spanning van een nieuw avontuur, maar wel een avontuur dat voor onze club van levensbelang was en dat niet mocht mislukken. Met respect denk ik terug aan het feit dat men gedurende het gehele proces zoveel begrip voor de emoties en belangen van onze leden en hun club heeft getoond en daar prima op inspeelde. Ook Johan Kleyn van Loeff Claeys Verbeke was een vast anker. Met zijn juridische kennis en met zijn prettige persoonlijkheid heeft hij een onmisbare rol bij de beursgang gespeeld. Vervolgens kwamen de beraadslagingen met de Ledenraad en de leden. Nu eens niet voornamelijk informerend van aard, nee, er werd heel diepgaand gediscussieerd over de toekomst van onze vereniging, waarbij de Ledenraad uiteraard en zeer terecht de Ajax-cultuur en de zeggenschap van onze leden bewaakte. Toen de Ledenraad en de leden akkoord met de plannen waren gegaan, kon het inmiddels vervaardigde stappenplan worden uitgevoerd. Onderdeel daarvan waren de road shows, presentaties voor beleggers en de vervaardiging van de financiële verslaglegging, de brochure en het prospectus, zaken die onlosmakelijk aan een beursgang zijn verbonden en waar onze eigen medewerkers in samenwerking met ABN AMRO Rothschild inmiddels keihard mee aan de slag gegaan waren. Beginnend met een prachtige openingsfilm en geholpen door de modernste presentatiemiddelen hebben we presentaties gegeven in Amsterdam, Groningen, Tilburg, Edinburgh en Londen. Ik hield een algemene beschouwing, waarna Maarten Oldenhof de financiële presentatie voor zijn rekening nam. Daarna nam Frans van Laar, de analist van ABN AMRO, het woord, en tenslotte nam ook Arie van Os plaats achter de tafel om alle denkbare vragen van beleggers te beantwoorden. Het resulaat is u bekend en de meesten van u zijn inmiddels ook aandeelhouder en dus mede-eigenaar van AFC Ajax NV geworden. Ik wil iedereen die aan de beursgang heeft medegewerkt heel hartelijk danken. Een speciaal woord van dank gaat uit naar onze Foto: Tessa Posthuma de Boer 6 AJAX MAGAZINE JUNI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 6