Het Ajax-museum hield serieus rekening met een overzichtstentoonstelling over het werk van Danny Blind. Vanuit de achtergrond was de van Sparta gekochte back geworden tot een speler die door speaker Floris Thoolen al jaren 'onze eminente aanvoerder' wordt genoemd. En als Van Praag zijn afscheidsspeech in alle voorbarigheid al in klad had, kwam daarin ongetwijfeld de kwalificatie 'AAister Ajax' voor. Danny Blind is uitgegroeid tot een van de cultuurdragers van Ajax. En die zijn steeds dunner gezaaid. door Raymond Bouwman foto's Louis van de Vuurst dat er een bevreemding ontstond bij mensen. "Waarom weet hij het nou nog niet? Hak eens een knoop door, man!" Dat zou ik zelf ook denken als het een andere speler betrof.' Wasje nog op zoek naar antwoorden op vragen? Blind: 'Ja, ik wilde duidelijkheid over mezelf, de club en het elftal. Niet alle vragen konden worden beantwoord, maar wel genoeg.' Wat zou Ajax volgend seizoen missen als je zou zijn gestopt? Blind: 'Dat kan je moeilijk over jezelf zeggen. Bovendien zou er voor mij een ander worden aangetrokken. Misschien was die wel veel beter. Dan had Ajax dus niets aan mij gemist. Als Overmars weggaat kan je precies aangeven wat Ajax kwijtraakt. Maar als voor hem in de plaats Laudrup komt, kan je toch niet volhouden dat Ajax Overmars mist. Ik ben het niet eens met de vraagstelling.' Laat ik het dan zo vragen. Wat kan je in het volgende seizoen nog toevoegen aan Ajax? Blind: 'Mijn sterke punten zijn: inzicht, organisatorisch vermogen, rust geven op het juiste moment, een extra middenvelder zijn, druk zetten op de tegenstander.' Cultuurdrager En je bent de cultuurdrager van Ajax. Daarom mocht jij niet stoppen. Blind: 'Ik vind dat geen realiteit. De mensen die dat beweren of denken, leven alleen maar in het verleden. Wat is een AJAX MAGAZINE MEI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 59