verschillen. Al die jongens spelen in één club, wonen in dezelfde stad. Dat beschouw ik als rijkdom. Amsterdam past daar goed in. Voor een buitenlander is dit een gemakkelijke stad om in te wonen. Zelf voel ik mij in Amsterdam ook thuis, als voetballer en als mens. De meesten spreken hier Engels, wat zeker in het begin heel gemakkelijk is.' Na afloop van het volgende seizoen loopt het contract met Litmanen af. Ajax wil graag verder met de Fin. Zelf zegt hij: 'Ik kan me aan één kant echt goed voorstellen dat ik de rest van mijn loopbaan bij Ajax speel, maar aan de andere kant wil ik misschien ook weieens iets anders. Daarover denk ik nu na.' Deelname aan een EK of WK kan hij, als Fins international, waarschijnlijk uit zijn hoofd zetten. In clubverband won Litmanen de Champions League en de wereldbeker. Wat blijft er nog over? Litmanen: 'Ik heb in principe alles gewonnen wat een Finse voetballer kan winnen. Alleen meedoen aan een EK of WK vind ik trouwens niet eens genoeg, want ik wil altijd winnen. Die mentaliteit zit nu eenmaal in me. Als je het dan over mijn doelen hebt, vind ik het nu belangrijk om iedere dag te genieten van deze fantastische sport. De prijzen die ik met Ajax heb gewonnen, smaken naar meer. Ik zou het graag over willen doen.' Je zei ooit datje het Ajax van 1995, dat alles won, zo graag bij elkaar wilde houden. Dat is niet gelukt. Vind je dat jammer? Litmanen: 'Aan alles komt nu eenmaal een einde, maar het was volgens mij niet nodig. We hadden twee spelers boven de dertig, Rijkaard en Blind. De tweede groep was rond de 24 jaar, dat waren Van der Sar, Bogarde, Finidi, Frank en Ronald de Boer AJAX MAGAZINE JUNI 1998 45

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 45