'Je hebt aan Davids alleen wat tijdens het volkslied, en tijdens het eerste kwartier misschien. Daarna weet je niet zeker of hij het eind van de wedstrijd haalt.' Frank Snoeks in Het Parool van 16 mei 'In mijn actieve periode ben ik niet vaak bekogeld. Ik vroeg altijd of ze portemonnees wilden gooien, maar dat deden ze niet.' Piet Schrijvers in NRC Handelsblad van 2 mei Natuurlijk krijgt Danny Blind geen geel van Ruud Bossen tijdens Ajax - Heerenveen. De Ajax-aanvoerder gaf de arbiter weliswaar een forse zet, maar hij viel toch niet? Bert Nederlofin Voetbal International van 13 mei Maar goed dat de grasmat van de Arena wordt vervangen voor de Champions League-finale. Anders hadden de spelers van Juventus en Real Madrid mogelijke penalty's vanaf de 5-yards-lijn moeten nemen. Bert Nederlof in Voetbal International van 13 mei 'Alle kinderen zijn voor Ajax. Dat was ik ook toen ik klein was.' Phillip Cocu in Het Parool van 16 mei 'Wij zijn het Sparta van Europa en we moeten oppassen dat we geen Volendam worden.' PSV-voorzitter Harry van Raaij in Het Parool van 16 mei Morgen is het op de dag af vijftien jaar geleden dat Ajax voor de laatste maal 'de dubbel' won, maar de voortekenen voor een herhaling zijn niet gunstig. Ajax heeft niet meer van PSV gewonnen sinds 22 januari 1995, toen Patrick Kluivert elf minuten voor tijd uit een strafschop het enige doelpunt maakte. Arthur de Boer en Rob van der Zanden in Het Parool van 16 mei Het is in het betaalde voetbal in Nederland gebruikelijk dat de ontwikkeling van nieuwe wetgeving niet wordt gevolgd. Mr Eric Vilé in Het Parool van 16 mei 'Als Tom Egbers of Mart Smeets schoenen kopen, worden ze vaak aangesproken. En mensen kiezen niet altijd de meest fijne woorden om hun gevoelens te uiten. Ik kan over straat lopen zonder herkend te worden. Ik moet dan wel mijn mond houden.' Frank Snoeks in Het Parool van 16 mei 'Een goede onkostenvergoeding is meer dan voldoende. In het Nederlands elftal hoor je te spelen voor het shirt, voor die leeuw op je borst. Je hoort de bibbers te krijgen tijdens het volkslied. Elf jongens, hand in hand. En geen zakjapanners. Dat scheelt twee rondes op een WK.' Frank Snoeks in Het Parool van 16 mei 'Ik had eerder van de Yankees gehoord dan van honkbal. De Yankees zijn groter dan honkbal. Daar speelden de echte groten, Babe Ruth, Joe DiMaggio. De Yankees speelden honkbal zoals Ajax voetbalt, met een Feyenoord-publiek.' Frank Snoeks in Het Parool van 16 mei In Nederland naar een voetbalwedstrijd wandelen is een nare bezigheid. Het broeit, het zoekt mekaar, het ruikt naar bloed. Jan Mulder in de Volkskrant van 18 mei Topwedstrijden zijn noodzakelijkheden ('uitlaatkleppen' voor de agressie van het volk) in de maatschappij geworden, net als slachthuizen en crematoria geen plekken om je te vermaken. Jan Mulder in de Volkskrant van 18 mei een gelouterde verslaggever zeggen dat het wat hem betreft zo niet meer hoeft. Van Praag toont begrip. Misschien had ik toch beter thuis kunnen blijven, spookt het door mijn hoofd, terwijl ik terugloop naar het Sint Clara- ziekenhuis, waar ik mijn auto heb geparkeerd. Vanochtend twijfelde ik nog, had het eigenlijk te druk met ander werk, maar op papier was de finale te mooi om te laten lopen. Bovendien moest ik nog twee mensen spreken voor overleg. Achteraf gezien had ik nog rechtsomkeer kunnen maken richting hoofdstad toen een agent me bij een controlepost op weg naar het stadion toevertrouwde: 'Ik mag u wel doorlaten, maar er worden verderop flinke charges uitgevoerd. Als ik u was zou ik uw auto gewoon hier neerzetten, dan blijft-ie tenminste heel.' Twijfels, twijfels, twijfels. Die heb ik ook thuis in Amsterdam, als ik opnieuw probeer te denken aan een mogelijke oplossing voor alle problemen. Ik heb meestal wel een mening. Over het weer, over voetbal, over politiek, over de beste supermarkt, over het wel of niet kopen van aandelen Ajax, maar ditmaal weet ik niets te bedenken. Ik besluit maar weer eens een dag alle kranten te kopen, die mij moeten helpen bij het vormen van een mening. Aan de berichtgeving op AT5 heb ik mij geërgerd. Zij begeleidden de veldslagen in Rotterdam met rockmuziek. Ik zal hier niet verkondigen dat op deze manier het geweld juist wordt aangemoedigd, maar een structurele bijdrage voor een oplossing komt er op die manier zeker niet. Dan maar de dagbladen bekijken. Persofficier J.H. Wesselink van het openbaar ministerie in Rotterdam zegt in NRC Handelsblad: 'Raddraaiers zouden bijvoorbeeld in een ander stadion opgevangen kunnen worden, of in een kazerne. Daar zouden ze de wedstrijd dan eventueel op een videoscherm kunnen volgen.' En even later, na een toelichting: 'Maar het blijft natuurlijk een ingrijpende maatregel.' Eveneens in de NRC zegt Erica AJAX MAGAZINE JUNI 1998 239

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 239