Blijft De Boer? Nee! Dit is het bewijs. Links: afgelopen zondag in De Meer. Ronald de Boer, die al vaker heeft laten weten Ajax te zullen verlaten, repeteert zijn afscheidswuif. Terwijl zijn makkers de toejuichingen enthousiast retourneren, leest Ronald nog even de kleine lettertjes in zijn contract dat volgens Michael van Praag tot het jaar 2004 loopt. Voor sommige duels kan Ajax zich niet meer opladen. Ook batterijen gooien helpt dan niet. Els Verwoerd-Borgers in NRC Handelsblad van 27 april Alle wijze raad in de wind geslagen en maandag toch weer naar Veronica's hooligansprogramma De harde kern gekeken. Steeds sta ik op het punt om schuldbewust weg te zappen. Toch blijven kijken. Het lijkt wel porno. Hans Aarsman in NRC Handelsblad van 27 april Jan Lenferink in Het Parool van 25 april Ajax begint voorlopig nog niet aan een eigen tv-net. Maar volgens Gerard Cox heeft de club dat allang. In Hilversum. Bert Nederlof in Voetbal International van 29 april Tijdens de slotfase van Vitesse-Ajax maakt Edwin van der Sar een opvallend geladen indruk. Bert Nederlof in Voetbal International van 29 april In de rust wordt er in de perskamer nauwelijks over de wedstrijd gesproken. De angst en het ongeloof is op deze warme dag ook op de gezichten van veel journalisten af te lezen. Even twijfelen zij aan hun beroep als voetbalverslaggever. Er verschijnt een perscommuniqué, waarin een persconferentie met Michael van Praag wordt aangekondigd, direct na afloop van de wedstrijd. 'Zijn er dan ook gewonden gevallen?' vraagt iemand. Nee, luidt het antwoord, maar de chaos is ditmaal zo groot, dat Michael van Praag graag wat wil zeggen vanuit zijn positie als bestuurslid van de KNVB. In de tweede helft wordt het rustiger. De hooligans hebben zich in het zonnetje genesteld en eten een ijsje. Sommigen knopen een gesprekje met ME'ers aan. Het wordt pas weer grimmig als een groep Ajax-fans zich een weg naar de hoofdtribune weet te banen, onder de weinig goeds voorspellende yell 'Joden, joden', waarmee ze hun komst aankondigen. Het escaleert niet, hoewel opnieuw enkele tientallen mensen het stadion angstig verlaten. Na afloop van de wedstrijd sta ik naast Michael van Praag, die met de bijna honderd andere aanwezigen in het perscentrum luistert naar de analyses van Morten Olsen en Dick Advocaat. Hij leest ondertussen een briefje met aantekeningen over wat hij later zal zeggen. Het lijkt erop alsof niemand naar Olsen en Advocaat luistert. Ik denk even terug aan het vorige nummer van Ajax Magazinewaarin we Van Praag en Van den Herik uitvoerig aan het woord lieten over het 'jaar van de bezinning'. Hetzelde verhaal stond ook afgedrukt in De Krant van Feyenoord. Wat waren we toen nog hoopvol gestemd en wat is het nu alweer wrang om aan alle mooie ideeën over een zonnige toekomst terug te denken. Terwijl ik wegkwijn, mompel ik: 'Het is droevig.' De Ajax- preses reageert door zijn wenkbrauwen op te trekken en iets als 'tja' te stamelen. Er verzamelen zich meer verslaggevers rond Van Praag, die hen allemaal persoonlijk begroet en toespreekt. Opnieuw hoor ik AJAX MAGAZINE JUNI 1998 237

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 237