Is er nog hoop? Elf jongens, hand in hand. En geen zakjapanners Dat scheelt twee rondes op een WK samenstelling Michel Sleutelberg De zegeningen van een lokale zender. Lekker de hele dag beelden vanaf het oude trapveldje aan de Middenweg, waar tante Miep en Ome Joop al 's ochtends vroeg gingen zitten om maar niets te hoeven missen als acht uur later de jongens zouden arriveren. De televisie-uren werden gedood met wezenloze interviews en bijzonder slechte zangers. Niet erg. Han Lips in Het Parool van 20 april De competitie begon. Edwin van der Sar stond in de goal en viel er niet uit. Ajax won alles met 5-0 en Van der Sar keepte alsof hij een keeperstrainer had net als alle andere keepers in de eredivisie. Nee: Van der Sar keepte alsof hij een betere keeperstrainer had dan de rest. Jan Mulder in de Volkskrant van 20 april Kenner gaven hem een maand. Op z'n allerlaatst in oktober zou moeten worden afgelost door Fred Grim, een degelijke bast uit een oeroud geslacht dat nog zonder handschoenen keepte. Nee dus. Deze uitzonderlijke doelman logenstrafte alle voorspellingen, spotte met alle wetten. Van der Sar hield vol, maand na maand, herfst, winter en voorjaar blonk hij uit. Door niets en niemand ondersteund, totaal aan zijn lot overgelaten was hij de beste, tot in het Oosterpark van Groningen. Jan Mulder in de Volkskrant van 20 april Van Gaal liet zelfs mij geloven dat Nederland juist geen Mickey Mouse-competitie heeft. Ook daarom mis ik hem. Kees Jansma in Voetbal International van 22 april Veel mensen zien dat er iets fout gaat, veel minder zien waar de fout zit en slechts een enkeling ziet wat je eraan kunt doen (vrij naar Johan Cruijjf). Stelling van C.S. Zwiep, Universiteit van Amsterdam De verklaring voor het eisprong-effect van vrouwen bij het ontwaren van een voetballer verdient een grondige studie. Waar zit de prikkeling? Is er sprake van verborgen hormonale antennes? Wat heeft een voetballer meer dan een marathonloper? Mooiere knieën? Alle knieën zijn even lomp. Geld kan het niet zijn. Miguel Indurain is ook miljonair. Hugo Camps in NRC Handelsblad van 25 april In de herfst won het talenpakket bij Vitesse nog meer aan breedte met het plat-Amsterdams van Martijn Reuser, een huurling van Ajax. Stadgenoot Kreek beheerst dat dialect ook, maar Reuser is heel wat nadrukkelijker aanwezig. John Volkers in de Volkskrant van 27 april U begint enthousiast met 'Wilhelmus van Nassouwe Ben ick van Duytschen bloet Den Vaderlant ghetrouwe Blijf ick tot inden doot', waarna u even naar adem hapt om na 'Een Prince van Oraengien Ben ick...' als een Frank de Boer in oranjeshirt verder slechts mee te mimen. Hans Hoekstra in Het Parool van 25 april 'Jongens, ik geloof het wel, ik ga naar huis,' zegt een collega van Trouw, die achter mij zit op de perstribune tijdens de Amstel- Cupfinale tussen Ajax en PSV. Het is 17 mei 1998, 15.00 uur. De onlusten op de tribune (in het neutrale vak W) spelen zich voor ons af, op enkele tientallen meters afstand. Een stoere collega naast mij - groot, sterk en beslist niet op z'n mondje gevallen - zegt wit weggetrokken: 'Zeg, ik weet niet wat jij doet, maar ik denk dat we beter kunnen gaan.' De wedstrijd is inmiddels tien minuten oud. Ik heb zelf m'n colbert al aangetrokken en mijn spullen bij elkaar geraapt. Klaar om te vertrekken. Ik kijk nog wat om me heen. De Mobiele Eenheid verschijnt en dringt de supporters van Feyenoord terug. Als Babangida 1-0 maakt, wijzen de Feyenoord-fans op juichende Ajax-supporters in het vak. Enkele Amsterdamse vaders met kinderen, die 'per ongeluk' hun vreugde toonden bij het Ajax-doelpunt, trekken hun conclusies als er op hen wordt gewezen door een ontblote, zwaar getatoeëerde man. Vader en zoon verlaten onmiddellijk het stadion. Ze hebben gelijk. Het wordt pas rustiger als de ME enkele charges uitvoert. Ik probeer ondertussen na te denken over een mogelijke oplossing voor dit probleem, maar kom tot niets. De Feyenoord-supporters zijn inmiddels met succes weggedreven van het Ajax-vak, maar dagen met hetzelfde gemak de PSV- supporters uit aan de andere kant. Dat lukt, want nu wordt daar gevochten. De politie staat machteloos. AJAX MAGAZINE JUNI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 236