Van Gaal 'Hij is de belangrijkste persoon in mijn voetballoopbaan tot nu toe. Van Gaal heeft mij teruggehaald van FC Twente naar Ajax. Die man heeft mij ontzettend veel geleerd, hij heeft mij heel bewust gemaakt hoe voetbal in elkaar steekt. Van Gaal is een man van details, dat spreekt mij enorm aan. Nogmaals, hij de beste trainer van de wereld.' Olsen 'Is ook een heel goede trainer, maar hij is geen Van Gaal. Dat is overigens ook helemaal niet erg. Ik ben tenslotte geen Ronaldo. Zowel Van Gaal als Olsen is bloedfanatiek. Ze verzaken geen moment. Bij Olsen hebben wij meer vrijheid dan onder Van Gaal. Olsen gaat meer uit van de volwassenheid van de groep.' Ronaldo 'Op dit moment, met stip, de beste voetballer van de wereld. Wat die jongen allemaal doet met een bal, fantastisch. Hij is snel, hij is technisch. Echt een voetballer waar mensen voor naar een stadion komen.' Gezin 'Nog veel belangrijker dan voetbal. Ik heb twee dochters, een van twee en een van vier. Daar geniet ik samen met mijn vrouw dagelijks van. Dat is het mooiste wat er is. Dat moet je koesteren.' Aandelen 'Heel belangrijk in het hedendaagse leven. Als je geld hebt, moet je daar iets mee doen. Je kan het wel op de bank zetten, maar dan krijg je hooguit vier procent rente. Het is slimmer om er mee te speculeren, dan kan de rente oplopen tot dertig procent. Een simpel rekensommetje dus, daar hoef je geen econoom voor te zijn. En daarnaast is het ook erg leuk om te speculeren. Iedereen die in aandelen handelt, kan dat beamen. Je zit toch altijd een beetje in spanning of het aandeel oploopt. Ik kijk elke dag even op teletekst om te zien wat de koersen doen.' Verliezen 'Ik haat verliezen, maar het hoort bij de sport. Ja, op het moment dat ik verlies, ben ik enorm chagerijnig. Dat heb ik bij alle spelletjes die ik speel. Maar achterafkan ik prima relativeren. Maar ik ben er wel eentje die er alles aan doet om te winnen.' Golfen 'Naast het voetbal het leukste wat er is. Het is niet te vergelijken met voetbal, maar het is echt fantastisch. Wanneer ik golf kom ik helemaal tot rust. Het is echt een individueel spel. Je kan niemand de schuld geven bij verlies. Je bent alleen met het balletje. En om dat balletje 250 meter weg te slaan is echt kicken! Je moet het gewoon doen.' F-Side 'De sfeermakers in de Arena, maar ook bij uitwedstrijden. Ze hebben zich dit jaar heel goed gedragen, zoals het hoort. In het algemeen vind ik dat supporters zich wat meer met hun eigen club bezig moeten houden. In plaats van altijd maar bezig zijn met het op stang jagen van de tegenstander. Er zijn tenslotte twee ploegen nodig om een wedstrijd te maken. Dat moeten de supporters zich eens wat vaker realiseren.' Aanvallen 'Het mooiste gedeelte van het voetbal. Veel teams vergeten dat voetbal gemaakt is om doelpunten te maken, niet om te verdedigen. Die cultuur staat bij Ajax gelukkig hoog in het vaandel.' Media 'Hoort erbij. Het is van belang om te leren daar goed mee om te gaan. Vooral voor jonge spelers. De media kunnen spelers maken maar ook breken. Ik kan me soms heel erg kwaad maken om bepaalde journalisten. Er worden af en toe dingen geschreven, dan vraag ik me af: hebben ze die wedstrijd eigenlijk wel gezien? Maar ik ben niet rancuneus.' Het kampioenschap 'Heerlijk, het gevoel om weer de beste van Nederland te zijn. En volgend seizoen weer Champions League. Dat zijn heel belangrijke inkomsten voor Ajax.' Muziek 'Daar kan ik echt van genieten. Ik vind dat nummertje leuk waarin Frank en ik nagedaan worden. Ik weet niet wie die gasten zijn, maar ze doen ons erg goed na. Nee, ik zie dat liedje niet als een belediging. Wanneer je populair bent, kun je dat soort dingen verwachten. Mijn moeder heeft dat plaatje gekocht. Overigens vind ik dat de opbrengst ervan naar een goed doel zou moeten gaan. Dat zou ik op prijs stellen. Verder hou ik van heel veel soorten muziek. Echt van opera tot en met R&B.' Jaap Stam 'Ik ben blij dat hij bij het Nederlands elftal speelt. Hij is een geweldige verdediger. Hij is snel, hij is kopsterk en hij kan een bal goed inspelen. Hij is voor Manchester een heel goede aankoop. Niet goedkoop.' Tweeling 'Ik heb er zelf niet voor gekozen maar het is erg leuk. Frank is mijn beste vriend. Wij vormen echt een eenheid. Zodra Frank zich niet lekker voelt, voel ik me ook niet prettig. Ik ben nog nooit alleen geweest. Vroeger had ik altijd een speelmaatje. Daardoor zijn wij ook allebei zo fanatiek. Wij wilden altijd van elkaar winnen.' Mode 'Dat vind ik belangrijk. Ik voel me prettig wanneer ik er goed uitzie. Kleding hoort daarbij. Daar ben ik veel mee bezig. Dat past bij mijn levensstijl. Nonchalant, een spijkerbroek met een mooie blouse, maar ook in een net pak kan ik me prettig voelen. Bij een gala vind ik het leuk om in smoking gekleed te gaan. Het moet gepast zijn.' AJAX MAGAZINE JUNI 1998 217

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 217