Het fotoalbum van Tijjani Babangida door Reina Hemmes 'We wachten op Baba.' Het ritueel herhaalt zich ieder jaar nadat de Europese competities zijn afgelopen. De voetballertjes van de Shooting Stars wachten op het moment dat hun held Tijjani Babangida naar huis komt, thuis in Kaduna. Dan pas wordt, onder toeziend oog van hem, de competitiefinale gespeeld. De winnaar krijgt van Baba een inmens grote beker. De verliezers troost hij met nieuwe voetbaltenues en ballen. Zo gaat het al jaren en zo zal het, als het aan Babangida ligt, ook nog jaren gaan. Zijn liefde voor de Shooting Stars is terug te vinden in zijn fotoalbums. Voor één keer wil hij deze liefde delen. Een kijkje in het fotoalbum van Tijjani Babangida. 'In onze regio in Kaduna hebben we twintig a dertig voetbalclubs en die spelen tegen elkaar in een competitie. De finale wordt pas gespeeld wanneer ik in Kaduna ben. Ze wachten tot ik in Europa ben uitgespeeld. Na de finale deel ik dan prijzen uit die ik heb meegenomen uit Europa. Bekers, shirts, voetbalschoenen, enzovoorts. Ik ben tegenwoordig hoofdsponsor van de Shootings Stars. Ik vind dat normaal. Het is mijn club en die moet ik helpen waar ik kan. Ik was vijftien toen ik een drie-jarig contract tekende voor de Niger Tornadoes, een profclub uit de tweede divisie. De club was twee uur reizen van ons huis. Ik liet mijn familie achter en leerde voor mezelf te zorgen. Mijn vader en moeder steunden me in mijn keuze. Ze hadden langzamerhand ook wel in de gaten dat ik goed kon voetballen. En een mooie bijkomstigheid voor mijn vader was dat de club vlakbij de universiteit was. Ik kon dus na mijn college door blijven leren op de universiteit. Zover is het nooit gekomen. Ik was zeventieneneenhalf toen ik naar Europa kwam en bij VW ging spelen. Daarna kwamen Roda en Ajax. Ik voel dat ik nu op de juiste plek zit. Ik ben voor het eerst landskampioen geworden. En ik zou graag als voetballer nog zoveel meer winnen; bijvoorbeeld de Europa Cup, of met Nigeria wereldkampioen worden... Hoogtepunt in mijn carrière tot nu toe is het winnen van de gouden medaille tijdens de Olympische spelen in Atlanta. Toen we die hadden gewonnen, stond Kaduna op zijn kop. We werden als vorsten binnengehaald. Maar liefst zes spelers van de Olympische ploeg komen uit Kaduna. We were the Kings of Kaduna.' Babangida in het midden, als prof bij de Niger Tornadoes. AJAX MAGAZINE JUNI 1998 207

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 207