knipoogjes naar het publiek te geven. Dat werd geloof ik geweldig gewaardeerd.' Vooraf was er weinig waardering voor Ajax. De Engelse ex-Ajaxtrainers Jack Rowley en Vic Buckingham verklaarden in de Britse pers dat Ajax onder de voet zou worden gelopen. Buckingham in The Sun 'Nederlanders zijn even koelbloedig als Engelsen, behalve als het om voetbal gaat. Zelfs de geharde internationals van Ajax zullen door het lawaai van het Engelse publiek uit hun evenwicht worden gebracht.' Liverpool-manager Bill Shankly verklaarde doodleuk dat zijn team met minstens 5-0 zou winnen. Ajax-voorzitter Jaap van Praag ruziede met Bill Shankly. Shankly wilde dat zijn elftal in het vertrouwde rood zou spelen. Maar destijds moest de thuisploeg haar tenue nog aanpassen aan dat van de bezoekers. Van Praag wilde dan ook van niets weten. Ajax speelde in het vertrouwde rood-wit. Ook had Shankly bezwaar gemaakt tegen het feit dat Ajax een warming-up op het hoofdveld wilde doen. 'Dat deden wij in Amsterdam toch ook niet,' meende hij. Van Praag wees hem er vervolgens fijntjes op dat Liverpool dat een week geleden niet Niet alleen zong de 'Kop' de hits van idolen als Gerry The Pacemakers en de Beatles na, hun eigen gezang werd ook op plaat uitgebracht. gebruikelijk; in Liverpool pleegde men de warming-up op een bijveld te doen. Nu konden de Ajacieden alvast wennen aan de enorme herrie. Johan Cruijff vergeleek na afloop het lawaai op de tribunes met dat van 'een vliegtuig waarvan bij de start alle (Archief Marcel Ie van Hoof) motoren voluit draaien'. Doelman Gert Bals was geen moment onder de indruk geweest van de Liverpool-fans: 'Met schreeuwen alleen krijgt men mij niet klein. Als de bal bij ons in de voorhoede was, heb ik mij af en toe omgedraaid om Behalve Ajax was ook Oranje ooit te gast op Anfield Road. Daags voor de kwartfinalewedstrijd tegen Frankrijk op het EK van 1996 trainde het Nederlands elftal in het stadion. Foto: ANP AJAX MAGAZINE JUNI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 191