Ajax onder het mes Dat zijn nou typisch Ajacieden Ajax is al vaker door kunstenaarshand op doek vereeuwigd, maar nog niet eerder zoals de schilder Rob Hessels gedaan heeft. Op het schilderij, dat lijkt op 'De anatomische les' van Rembrandt, staan acht hoogleraren van de vakgroep chirugie verbonden aan het VU-ziekenhuis naar de ontleding van Ajax te kijken. Het initiatief voor dit schilderij kwam van Rob Wesdorp, die tot hij in 1995 om gezondheidsredenen afscheid nam, hoogleraar was in het VU- ziekenhuis. Zijn vriend Rob Hessels liep al jaren met het idee rond om een moderne anatomische les te schilderen. Samen bedachten zij een patiënt. Ten tijde van Rembrandt was het in de medische wereld gebruikelijk om in de praktijklessen lijken van misdadigers open te snijden. Zo leerden de aankomende chirurgijnen hoe een menselijk lichaam er van half-goddelijke lichaam van Ajax te ontleden. Dat het de Griekse binnen uitzag. Omdat Hessels en Wesdorp beiden Ajax-supporter held is die op de snijtafel ligt, lijdt geen twijfel. Op zijn helm zijn in hart en nieren zijn en de club bovendien nauwe banden de kleuren rood en wit te bespeuren en op de kraag is zelfs het logo onderhoudt met het VU-ziekenhuis, ontstond het idee om het van De sponsor aangebracht. Marcelle van Hoof, de schrijfster van het boekje 'Dat zijn nou typisch Ajacieden', stond eens bij een Ajax-supporter aan het Feyenoord-loket. De Ajacied wilde voor de helft van het geld een kaartje kopen voor Feyenoord-Ajax. De reden? 'Ik kom toch alleen maar naar Ajax kijken.' Typische Ajax-humor. Aan de hand van veel feiten en anekdotes komen in het boekje de, al of niet vermeende, gewoonten en karaktertrekken van Ajax en Ajacieden aan de orde. Van Hoof (Ajax-kenner, journaliste, discjockey, schrijfster van het in 1996 verschenen 'Een mooi huis in een grote tuin' over de Meer) loopt op een ludieke manier langs zowel hoogtepunten en grootheden als dieptepunten en kleinheden van de meestbesproken club van Nederland. Het resultaat is typisch een boekje voor in de vakantie. Leuk, maar niet al te serieus nemen. Verschenen bij Uitgeverij Krikke c.s., 64 pagina's, f9,95. In memoriam Op 7 april 1998 overleed in de leeftijd van 93 jaar WILHELM LUDWIG THEODOOR HANGARD. Wim Hangard was lid van Ajax sinds 18 augustus 1926. Hij was een speler van Ajax 2, die in de periode 1927-1933 tien officiële wedstrijden in het eerste elftal speelde. AJAX MAGAZINE JUNI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 176