Ode aan een gentleman Een veeg, een sleep En de schijn van een schijnbeweging Voetbal voor fijnproevers De grootsheid van het subtiele Voor het oog dat zien wil en zien kan De grandeur van een fijnschilder Niet geboren uit een zich groot maken: De vooruit, de kin omhoog Maar vanuit gedrongen ootmoed Vanuit de onzekerheid van het bescheidene En dan toch op het juiste moment Op de juiste plaats De harde schuiver, de bekeken goal De verwoestende uithaal soms Wie tegenover hem komt weet zich gevangen Als een haas in een koplamp En weet zich verloren Want de richting van z'n ogen Is niet de richting van z'n voeten Of juist wel Een glanzende loopbaan eindigt Waar ze had moeten beginnen Hoofd, hart en voeten wisten Dat het enige dat echt goed zou passen Het mooiste rood-wit ter wereld is En wij wisten het ook Gelukkig: geduld werd beloond Wie er oog voor heeft en had Heeft dit seizoen niet alleen De wederopstanding van onze club gezien Maar heeft ook het genot gesmaakt Van een van Europa's grootsten Naar contract en letter slechts een jaar Ajacied Maar naar de geest, naar verlangen en naar aard Al vanaf de jonge jaren van zijn jeugd Wij zijn trots hem in ons midden te hebben gehad Michael Laudrup, uit de grond van ons hart: Heel hartelijk bedankt! Michael Laudrup liep na Ajax - FC Utrecht een ereronde door de Amsterdam clubs waarvoor hij speelde. Bij zijn afscheid van het Amsterdamse publiek las Arena waarbij hij geflankeerd werd door jeugdspelers in de tenues van de Klaas Vos de 'Ode aan een gentleman' voor. AJAX MAGAZINE JUNI 1998 175 CIRIO

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 175