The Amsterdam Tournament 1998 Cup voor Clarence Op dinsdag 4 en woensdag 5 augustus vindt in de Amsterdam Arena The Amsterdam Tournament 1998 plaats. Deelnemende teams aan dit nieuwe initiatief zijn Atlético Madrid, Chelsea, Flamengo en Ajax. nA S T The Amsterdam Tournament wordt georganiseerd door Acorn Stadia Advertising and Promotions. Dit Engelse bedrijf was de afgelopen jaren verantwoordelijk voor de organisatie van de Umbro Cup in Engeland, waaraan Ajax de afgelopen twee keer heeft deelgenomen. Op dinsdag 4 augustus is het programma als volgt: 17.00 uur Start voorprogramma 18.30 uur Chelsea - Atlético Madrid 20.45 uur Ajax - Flamengo Op de tweede dag van The Amsterdam Tournament 1998 wordt om 18.30 uur de wedstrijd om de derde en vierde plaats gespeeld. De winnaars van de eerste wedstrijden ontmoeten elkaar om 20.45 uur. Topvoetbal Het deelnemersveld van The Amsterdam Tournament staat garant voor topvoetbal. Chelsea, getraind door Gianluca Vialli, won in mei de Europa Cup 2 en heeft zich voor volgend seizoen versterkt met Brian Laudrup, E R die Gianfranco Zola, Roberto di Matteo en Ed de Goey naast zich zal vinden. Atlético Madrid, volgend seizoen getraind door Arrigo Sacchi, komt met wereldklasse spelers als de Braziliaan Juninho, de topscorer van de Spaanse competitie, Christian Vieri en de Spaanse internationals Kiko, Caminero en Aguilera. De belangrijkste speler bij het Braziliaanse Flamengo is zonder twijfel Romario, naast Ronaldo dé spits van het Braziliaanse elftal. Voor gastheer Ajax, met de neo-Ajacieden Jesper Gronkjaer en Georgi Kinkladze, is het de laatste grote test voor de start van het nieuwe seizoen en de eerste keer dat de landskampioen weer in de Amsterdam Arena actief zal zijn. Kick Off Festival Naast de avondwedstrijden van The Amsterdam Tournament vindt op dinsdag 4 augustus ook het Kick Off Festival van Ajax plaats, waarbij geheel volgens traditie de nieuwe selectie van Morten Olsen aan het publiek zal worden gepresenteerd. Het Kick Off Festival begint om 11.00 uur en zal tot omstreeks 14.00 uur duren. Clarence Seedorf nam na de door Real Madrid gewonnen Champions-Leaguefinale tegen Juventus niet alleen de Cup mee naar Madrid. De oud-Ajacied vertrok uit Amsterdam met een exemplaar van Ajax Magazine opgerold in zijn hand. Voor in het vliegtuig terug. AJAX MAGAZINE JUNI 1998 171

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 171