Ajax introduceert uitkaart Ajax introduceert het komende seizoen de Ajax-uitkaart voor trouwe supporters van uitwedstrijden. Samen met de Supportersvereniging Ajax is de afgelopen periode achter de schermen gewerkt aan het invoeren van deze extra service aan de vaste supporters van uitwedstrijden. De kaart wordt uitsluitend toegekend aan seizoenkaarthouders van Ajax, en slechts indien zij gedurende het afgelopen seizoen meer dan tachtig procent van de uitwedstrijden in de PTT Telecompetitie bezocht hebben. De uitwedstrijden die binnen enkele minuten waren uitverkocht (de zogenaamde 'flitsverkopen', de wedstrijden tegen PSV en Vitesse) en de videoscherm-wedstrijd tegen Feyenoord tellen hierbij niet mee. Ook de uitwedstrijd tegen Heerenveen telt niet mee, omdat deze niet via de SENS is verkocht. Concreet betekent dit dat je tenminste bij tien van de overige dertien uitwedstrijden moet zijn geweest. Het doel van de uitkaart is om trouwe supporters te belonen middels een voorrangsregeling bij de SENS-kaartverkoop van uitwedstrijden in het kader van de KPN Telecompetitie, de Amstel Cup en Europese bekercompetities. Deze voorrangsregeling zal op de volgende wijze ingericht worden: een eerste periode exclusief voor uitkaarthouders; een tweede periode, waarin ook seizoenkaarthouders een kaart kunnen kopen; een derde periode, waarin ook de leden van de Supportersvereniging Ajax een kaart kunnen kopen; een vierde periode, waarin ook clubcardhouders van Ajax een kaart kunnen kopen. Het aantal uit te geven uitkaarten zal niet groter zijn dan de capaciteit van het kleinste uitvak in de KPN Telecompetitie. De norm van tachtig procent is hierop gebaseerd. Ajax zal ieder jaar de norm bepalen op basis van het kleinste uitvak en het aantal Ajax-supporters dat onze uitwedstrijden heeft bezocht. Indien je dit jaar de norm niet haalt, is het dus mogelijk om gedurende het komende seizoen door veelvuldig de uitwedstrijden te bezoeken je voor het seizoen daaropvolgend te kwalificeren voor de uitkaart. Andersom is het mogelijk dat iemand met een uitkaart de eerstvolgende norm niet haalt en het seizoen erna de uitkaart kwijtraakt. Of je het komende seizoen voor de uitkaart in aanmerking komt, wordt bepaald aan de hand van de volgende informatie: de registratie van de SENS-voorverkoop van de seizoenkaarthouders die kaartjes voor bovengenoemde uitwedstrijden hebben gekocht; de registratie van de Supportersvereniging Ajax van de door haar georganiseerde reizen naar bovengenoemde uitwedstrijden. Als je denkt dat je op basis hiervan ten onrechte niet in aanmerking komt voor de uitkaart, kun je dit schriftelijk kenbaar maken door een beargumenteerd verzoek in te dienen bij de Ajax-administratie (Postbus 12522, 1100 AM Amsterdam, o.v.v. 'Uitkaart'). Op de seizoenkaart zal de vermelding 'uitkaart' komen te staan. Als je de seizoenkaart voor het nieuwe seizoen ontvangt, kun je dus direct zien of je tot de selecte groep van uitkaarthouders behoort. Tevens zul je een reglement ontvangen met daarin de voorwaarden die voor het gebruik van de Ajax-uitkaart gelden. De voorrangsregeling zoals die het afgelopen jaar van kracht was voor de uitwedstrijden in het kader van de UEFA Cup zal volgend seizoen worden vervangen door deze nieuwe voorrangsregeling. Ajax komt hiermee in samenwerking met de Supportersvereniging Ajax tegemoet aan een veelgehoorde wens van de supporters. 170 AJAX MAGAZINE JUNI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 170