'Ajax past bij mij als een Armani-kostuum. Ik zou wel kruipend naar Ajax willen,' zei hij enige tijd voor zijn overgang rond was. Kampioensfeest Na de wedstrijd tegen FC Utrecht was het voor de meeste Ajacieden even naar huis, omkleden en vervolgens op weg naar het kampioensfeest in Hilversum. Voorzitter Van Praag beloofde de 750 aanwezige leden en relaties een avond als nooit tevoren en inderdaad, het werd een schitterend feest. 'Olympisch' met fakkel geopend door Danny Blind en daarna opgeluisterd met tal van optredens tussen de maaltijd door met als onbetwist hoogtepunt het optreden van, tot verrassing van alle aanwezigen, onze voorzitter die samen met Carry Tefsen een lied zong uit de musical 'De Jantjes'. De avond werd traditioneel besloten met een polonaise en - minder traditioneel op een Ajax-feestavond, maar daarom niet minder enerverend voor jong zowel als oud - kermisattracties als botsautootjes en een heus reuzenrad. Al met al een prachtig slot van een perfect seizoen. Beursplein 5 Maar we waren er nog niet. De volgende dag was het 11 mei, de dag dat Ajax als eerste voetbalclub in Nederland naar de beurs zou gaan. Vroeger was je als voetbalfan een beetje van je club. Door de En tot slot, als apotheose van een prachtig seizoen: de Amstel Cup en dus de dubbel! beursgang werd het omgekeerde ook waar en werd de club een beetje van de fan. Hoe dan ook, een historisch moment stond ons te wachten. Voor het eerst in de geschiedenis in Nederland verscheen er een notering van een aandeel van een voetbalclub op de beurs. In aanwezigheid van alle spelers en bestuursleden, onder heel veel belangstelling en voorafgegaan door een onderling partijtje van Ajax' D- jeugd voor de deur van de beurs, was het dan eindelijk zover dat om half één 's middags het Ajax-aandeel op het scherm verscheen. Na een introductieprijs van 25 gulden opende het aandeel op 32,50 gulden en werd de eerste dag besloten op 30,30 gulden. Ajax stond officieel genoteerd op de Amsterdamse beurs en dat was iets totaal Op 11 mei was het dan zo ver: aandelen AFC Ajax NV werden voor het eerst verhandeld op de Amsterdamse beurs. Voorafgaand aan het tekenen van de documenten fluisterde Tijjani Babangida tot hilariteit van de aanwezigen Arie van Os nog enige raadgevingen in. nieuws, ook in beurskringen, waar men eigenlijk niet goed wist wat ervan gedacht moest worden. Welke zaken zullen de koers van het aandeel beïnvloeden? Zal een verloren wedstrijd invloed hebben op de koers? Zal een schot op de paal iets aan de prijs doen? Zal het komen en gaan van spelers de situatie wezenlijk veranderen? Niemand weet het nog, maar volgen zal iedereen het. En diep in ons hart weten we het wel al, want zoals altijd zullen het gewoon de prestaties op het veld zijn die uiteindelijk het succes van de club bepalen. Dat is nooit anders geweest, en gelukkig mogen we wel zeggen dat Ajax garant staat voor succes. Dat heeft de club in al die jaren wel bewezen, met bijvoorbeeld evenveel landstitels op de erelijst als Feyenoord en PSV bij elkaar. Voor de toekomst heeft Ajax (AFC Ajax NV vanaf nu) alles in huis om succesvol te blijven. Sportief, financieel, commercieel, organisatorisch, alle aspecten van Ajax zijn met een rood witte draad aan elkaar verbonden en dat maakt Ajax zo sterk en uniek tegelijk. En misschien ook wel een beetje kwetsbaar, maar dat maakt de club zo leuk, zo apart, zo bijzonder, zo tot de verbeelding sprekend..., zo Ajax! AJAX MAGAZINE JUNI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 168