en voor de 3-0 overwinning zorgde. Ajax dus geplaatst voor de finale tegen PSV op 17 mei. Voor Heerenveen wachtte nog de troostfinale tegen FC Twente, waarvan de winnaar zich plaatst voor deelname aan het Europa-Cup-2-toernooi. Afscheid AAichael Laudrup De laatste competitiewedstrijd van het seizoen op 10 mei ging tegen FC Utrecht. Voor beide teams stond er niet veel meer op het spel hoewel misschien de eerdere afstraffing (1-7) in Utrecht de reden is geweest dat de gasten de wedstrijd zeer serieus namen. Of er een prijs te halen viel, zo fel werd er door FC Utrecht gespeeld. Ajax speelde traditioneel met Fred Grim op doel en zag Mario Melchiot na twee keer geel voortijdig van het veld gaan. De uiteindelijk winst (1-2) werd door FC Utrecht wel wat overdreven uitbundig gevierd. Men had zich beter kunnen profileren door wat meer fatsoen op te brengen bij het afscheid van een van de grootste voetballers ter wereld, Michael Laudrup. Zonder enig respect voor deze fantastische voetballer werd z'n afscheid Shota Arveladze krijgt volgend jaar gezelschap van zijn landgenoot Georgi Kinkladze. De 24-jarige linksbuiten, afkomstig van Manchester City, tekende zijn contract bij Ajax op de dag dat Michael Laudrup afscheid nam van het Amsterdamse publiek. Na de ondertekening toostte de Georgische international gehuld in het Ajax-shirt met Hennie Henrichs, Arie van Os en Morten Olsen. verstoord door het luidruchtige publiek. De spelers van FC Utrecht en het aanwezige bestuur hadden wel iets meer kunnen doen om hun aanhang voor een paar minuten stil te krijgen dan alleen na afloop excuses aan te bieden voor het wangedrag van hun supporters. Het volgende seizoen dus Ajax zonder Michael Laudrup (33) die op 8 mei kenbaar maakte zijn carrière als speler na het WK te willen beëindigen. Jammer voor Ajax, jammer voor het publiek, jammer voor het voetbal. Morten Olsen had hem nog graag een jaartje vastgehouden. De Morten Olsen eerbiedigde de traditie dat de laatste competitiewedstrijd van het seizoen gekeept wordt door Fred Grim. Helaas voor de tweede doelman wist een tot op het bot gemotiveerd FC Utrecht, dat de 7-1 nederlaag thuis nog niet vergeten was, hem twee maal te passeren. Ajax sloot na de 2-1 nederlaag het seizoen af met de doelcijfers 112-22. virtuose Deen vindt het echter welletjes. 'Het WK zal m'n allerlaatste kunstje zijn. Het is genoeg geweest. Iedereen zal me nu herinneren als een goede speler. Ik wilde niet stoppen als reserve of gedwongen door blessures.' Danny Blind, die er gelukkig nog een seizoen aan vastplakt, vindt het jammer. 'Hij oogt nog zo fit, hij doet dingen met een bal waarvan je denkt: dit kan niet!' Ajax mag trots zijn zo'n speler voor even in ons midden gehad te hebben gehad. Lazio Roma, Juventus, Barcelona, Real Madrid, Barcelona, Ajax... kan het nog mooier? Na de wedstrijd maakte Ajax de komst van een nieuw talent bekend. Uit het land van Shota Arveladze kunnen we in het nieuwe seizoen gaan genieten van Georgi Kinkladze, de tweede aankoop van Morten Olsen voor het nieuwe seizoen na de al eerder vastgelegde Jesper Gronkjaer, volgens onze trainer het grootste Deense talent van dit moment. Met de nieuwe man uit Georgië zit het wel goed. Ook weer een speler die heel graag in Ajax wil spelen. gatsloterij AJAX MAGAZINE JUNI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 167