Benni maakte met zijn drie doelpunten tegen De Graafschap maar weer eens duidelijk waarom Zuid-Afrika voor het WK in Frankrijk zijn hoop op hem gevestigd heeft. Arveladze, een streep van Ronald de Boer en een inkoppertje van Arveladze na een prachtige actie van Dani maakte Willem II wanhopig. Na rust besloten de Tilburgers de nederlaag wat in te dammen door wat meer defensief te spelen, waardoor de uitslag tot 6-1 beperkt bleef. 'Ajax heeft soms van die dagen. Dan verlies je gewoon met groot verschil. Daar is dan niets aan te doen, wat voor strategie je ook bedenkt,' verzuchtte Adriaanse voor hij aan de terugreis naar Tilburg begon. Dat hij met z'n ploeg uiteindelijk toch in aanmerking is gekomen voor Europees voetbal is een groot compliment waard. Het debuut, een kwartier voor tijd, van Tim de Cler (19) op de linksback-plaats verliep prima en veelbelovend. Jammer dat hij een dag later in het tweede elftal tijdens de kampioenswedstrijd tegen AZ een beenbreuk opliep. Na de wedstrijd tegen Willem II werd het publiek nog aangenaam verrast met ererondes van spelers en prachtig vuurwerk in een donkere Arena. Op weg naar het slot van deze competitie stond voor Ajax nog de gang naar het gebeuren en dat heeft De Graafschap een week later geweten. Met 8-1 revancheerde de ploeg zich enigszins op het verlies in Arnhem. 'Ajax mag natuurlijk nooit twee keer verliezen. Dat kan niet. Dat zit in het bloed. Dus waren we gebrand op een flinke winst,' zei Ronald de Boer na afloop. Zonder broer Frank, Michael Laudrup en Shota Arveladze (interland) liep het allemaal soepeitjes in Doetinchem. Benni was met drie goals topscorer, Litmanen met twee treffers (één pingel) volgde goed en Peter Hoekstra, Ronald de Boer (penalty) en... jawel, Edwin van der Sar, ook al vanaf elf meter, zorgden voor de rest. Natuurlijk ook een prima uitslag voor de doelcijfers, die inmiddels 111-20 aanwezen, dus een saldo van +91, hetgeen beter is dan het record van PSV (+89) van tien jaar geleden. Amstel Cup De wedstrijd was een prima opwarming voor de strijd tegen Heerenveen om een plaats in de finale om de Amstel Cup tegen PSV op 17 mei in de Kuip. Gezien de grote uitslag (7-2) van een paar weken eerder voor de competitie lag ook nu een overwinning voor de hand, temeer daar de ploeg van Foppe de Haan nu niet in z'n beste doen verkeerde. Maar dat winnen ging toch niet zonder slag of stoot. De Friezen hadden besloten het wat defensiever op te nemen om althans een grote afstraffing te voorkomen en dat ging hen aardig af, hoewel zij niet konden voorkomen dat Jari Litmanen en Shota Arveladze scoorden, waarna Danny Blind op subtiel aangeven van Ronald de Boer de bal uit de lucht over de keeper heen tilde Gelredome in Arnhem, het nieuwe onderkomen van Vitesse, op het programma. De gastheren hadden daar louter nog successen geboekt en bovendien stond bij hen de 5-0 nederlaag van de eerste wedstrijd van dit seizoen in de Arena nog altijd vers in het geheugen. Dat veroorzaakte aan Arnhemse kant de nodige felheid en agressie, en daar kon Ajax op dat moment niet veel meer tegen inbrengen. De landskampioen werd aardig afgetroefd en teruggestuurd naar Amsterdam met 2-0 verlies en een flinke bult op het hoofd van Edwin van Sar, die werd getrakteerd op een hard voorwerp uit het publiek. Zelfs al de eigen ploeg wint, gaat het mis. Dat verlies mocht natuurlijk geen tweede keer Edwin van der Sar juicht nadat hij (uit een penalty) tegen De Graafschap zijn eerste doelpunt voor Ajax gemaakt heeft. Wfficmj tr AJAX MAGAZINE JUNI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 165