Tim de Cler maakte in de tweede helft van de wedstrijd tegen Willem II zijn debuut voor Ajax 1. De linksback verving captain Danny Blind op waardige wijze. Een dag later spatte de droom van de Leidenaar uiteen toen hij in de kampioenswedstrijd van Ajax 2 zijn scheenbeen brak. supportersvereniging (75.000), de meeste clubkaarthouders (35.000) en is in 26 procent van de Nederlandse huishoudens de favoriete club. Feest aan de Middenweg Dus zullen er ongetwijfeld op 19 april niet alleen vanuit Amsterdam maar ook uit het noorden Ajax-fans naar het Groningse Oosterpark-stadion zijn gegaan om aanvoerder Danny Blind officieel de kampioensschaal in ontvangst te zien nemen. Toen pas kon eigenlijk het eerste kleine feestje gevierd worden in afwachting van de grote happening later op de dag in Amsterdam. De wedstrijd zelf verliep voor Ajax probleemloos. De ploeg deed z'n sportieve plicht en won simpel met 4-2. Litmanen en de scoringsdrift van Shota Arveladze (3x) zorgden ervoor dat de stemming er al goed in zat en die werd op weg naar Amsterdam, gestimuleerd door wat alcoholische versnaperingen, alleen maar beter. 'Zo'n titel kun je maar op een manier vieren, of je nu amateur of prof bent. Met veel drank en gezang. Zo hoort dat. Te veel mensen zijn al veel te overspannen bezig met voetbal. Het blijft maar een spel, hoor,' zei Morten Olsen in Sportweek. De rode kaart van Sunday Oliseh werd dus al gauw bijzaak. Bij het naderen van de stad werd als vanouds de afslag Watergraafsmeer genomen, waar 75.000 Ajax-fans al uren bijeen waren op de plek waar hun club tot voor kort haar vele successen hadden geboekt. Dit jaar geen Leidseplein of Museumplein vanwege allerlei verbouwingen, dus dan maar op het bekende adres Middenweg 401, een historische plek waar het feest ook heel toepasselijk kon worden gevierd. Met veel gezang, toejuichingen en vuurwerk werd het een schitterende huldiging! De honderdste Dat feestje werd een paar dagen later in de Arena nog eens dunnetjes overgedaan toen Willem II, de ploeg van Co Adriaanse, op bezoek kwam. Hij trof een zeer geïnspireerd Ajax aan waardoor hij het halverwege eigenlijk al voor gezien hield: 'Ik was in de rust het liefst in de bus gestapt en naar huis gegaan,' zei de voormalige directeur jeudopleiding van Ajax oprecht en zo gek klinkt dat niet als je ploeg dan al met 5-0 achter staat. Ajax speelde zeer gedreven en maakte schitterde doelpunten. Een prachtig schot van Babangida, een slimme goal van Ronald de Boer, de honderdste in dit seizoen door Shota kampioenschap van het eerste elftal omvat maar ook de kampioenschappen van zes jeugdteams: de Al, A2, BI, Cl, C2 en D2 veroverden de titel, en daar kwam later de landstitel van Ajax 2, het team van Jan Wouters, nog bij. Natuurlijk spreken door de jaren heen de prestaties van ons eerste elftal het meeste aan. Het is ook niet gering: 27 landstitels, 13 keer winnaar van de KNVB-beker, 4 keer winnaar van de Europa Cup 1 en bezitter van 2 wereldbekers, om maar iets te noemen. Uit de presentatie die de voorzitter voor de leden en donateurs hield, bleek nog eens hoe Ajax met kop en schouder boven iedereen uitsteekt: Ajax is door de jaren heen hofleverancier van Oranje geweest met circa honderd spelers, de Al is in de laatste 34 jaar 19 maal landskampioen geworden, waarvan de laatste zes jaar in successie, de club heeft acht maal het talent van het jaar in huis gehad en inmiddels 62 spelers voor Jong Oranje kunnen leveren. Maar Ajax onderscheidt zich ook nog op andere wijze. Het heeft het grootste aantal seizoenkaarthouders (42.000), de grootste Groot is de verslagenheid en het ongeloof, ook bij Michel Kreek, als Edwin van der Sar tijden Vitesse - Ajax gevloerd wordt door een uit het publiek geworpen batterij. De doelman hield aan het trieste incident gelukkig niets ernstigers over dan een flinke bult op zijn hoofd. Foto: Ron Richel ABRI AJAX MAGAZINE JUNI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 163