Drie jonge Ajacieden in actie: Leandro Resida (boven), Jermain Lens (rechtsboven) en Furdjel Narsingh (rechtsonder). reguliere speeltijd was het 2-2, waarna penalty's de beslissing moesten brengen. In een al vollopend stadion trokken de spelers van Jan Olde Riekerink aan het langste eind. Lefeber heeft bijna niets te klagen dit jaar. 'Veel wedstrijden werden met grote cijfers gewonnen, maar eerlijkheidshalve moet ik erbij zeggen dat de andere ploegen vaak erg zwak waren.' Een minpuntje vond Lefeber dat de progressie, die normaliter in de tweede helft van het seizoen gemaakt wordt, nu uitbleef. Maar het succes was er niet minder om en daar kan iedereen alleen maar trots op zijn. Perfect Het kampioenschap is aan de neus van de El voorbijgegaan. TOB gooide roet in het eten. Het lukte de pupillen van trainer Patrick Ladru niet om te winnen van deze ploeg. Door het 1-1 gelijkspel was de kans op het kampioenschap verkeken. Toch kijkt Ladru met genoegen terug op het afgelopen seizoen. Alle spelers schuiven door naar de D2. Sommige jongens hebben 'een B-tje', wat betekent dat zij er volgend seizoen hard aan zullen moeten trekken. Op het eigen Ajax-toernooi gaf de ploeg van Ladru een visitekaartje af. Na gemakkelijke overwinningen op onder meer Heerenveen werd in de halve finale gewonnen van Bayer Leverkussen en in de finale werd Willem II met 3-0 verslagen. Ladru: 'Mijn ploeg heeft het fantastisch gedaan dit seizoen. Alles klopte. Het aantal aanvallers, middenvelders en verdedigers, alles was in balans. Ik zal ze missen volgend jaar!' Praktijk Het jongste jeugdelftal bij Ajax heeft een moeilijk jaar gehad. Volgens leider Edwin Kortlevers kwam dit omdat deze lichting zo jong was. 'Sommigen waren pas drie turven hoog en net acht en dan is spelen tegen een jochie van tien een te groot verschil. Bovendien weten jongens van die leeftijd als je het ze vraagt precies wat ze moeten doen, maar in de praktijk pakt het meestal heel anders uit.' Uiteindelijk eindigde de E2 in de middenmoot, terwijl het elftal van vorig jaar glansrijk kampioen werd. Toch heeft Kortlevers, die onlangs vader werd van dochter Sissiahna, vertrouwen in de spelers, die volgend jaar de El gaan vormen. Drie jongens maken dat niet meer mee. 'Zij zijn helaas niet goed genoeg voor Ajax. Hun ouders wordt vanaf het begin al voorgehouden dat dat kan gebeuren, maar het blijft altijd moeilijk om te vertellen dat iemand wegmoet.' 148 AJAX MAGAZINE JUNI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 148