veel gescoord. 'Vraag mij niet hoeveel doelpunten we gemaakt hebben. Het kunnen er 130, 140 of zelfs 150 zijn.' Ook op toernooien werd goed gepresteerd. In Oostende werd een derde plaats behaald, nadat in de kruisfinales werd verloren van Feyenoord. Het hoogtepunt was de 1-0 overwinning op Anderlecht in een poulewedstrijd. 'Vorig jaar werd door mijn jongens van dezelfde ploeg met 8-2 verloren. Het gevoel van revanche was dan ook sterk. Toen we wonnen kon het toernooi voor die jochies niet meer kapot, net zo min als het seizoen.' Braziliaanse toestanden Het kampioensduel van de C2 is er een om nooit te vergeten voor de spelers. Hun ouders hadden om het veld ballonnen opgehangen, terwijl zij vanaf de tribune gewapend met een grote ghetto blaster hun kroost toezongen. Met hun gezichten volledig beschilderd, zoals ook veel Deense voetbalsupporters hebben, brachten zij een zelf geschreven lied ten gehore. Na de overwinning op Blauw Wit was er voor alle spelers kinderchampagne en een stuk taart met het Ajax-logo. 'Het was het hoogtepunt van het seizoen,' vindt de leider van de C2, Wim Stuut. 'Het leek Ajax 1 wel. Het zou geweldig zijn als ouders bij andere elftallen het initiatief van onze vaders en moeders zouden overnemen. Dit jaar was voor mij en vele anderen een topper!' Aldus een tevreden Stuut, die Miquel, Donovan en Stefan, die Ajax helaas moeten verlaten, veel succes wenst bij hun volgende clubs. Fysiek zwaar 'Als we die wedstrijden winnen, dan, ja dan worden we kampioen...' Daar leek het ook op, tot de confrontatie met Bijlmer Cl. Dat duel werd met 1-0 verloren en toen waren de kansen op de titel verkeken. Thuis werd nog wel met 8-4 van Diemen gewonnen, maar deze uitslag veranderde niets meer aan de stand op de ranglijst. Uiteindelijk sloot de Dl het seizoen af met een vierde plaats. Op een toernooi in het Belgische Lier werd een tweede plaats behaald. In de finale werd verloren van Brugge (1-0). Leider Frits Andriese is gematigd enthousiast over het afgelopen seizoen. 'Het was tam. Geen uitschieters, maar gelukkig ook geen dieptepunten. We konden meekomen in de competitie, ofschoon het fysiek soms erg zwaar was. Vijf jongens zullen volgend seizoen niet meegaan naar de C2. Zij gaan naar andere clubs. Die jongens wenst Andriese veel succes bij hun nieuwe verenigingen. De spelers die volgend seizoen weer het rood-wit zullen dragen, wenst hij een prettige vakantie. Eindelijk raak Leider Ed Lefeber kan zijn geluk dit seizoen niet op. Zijn D2 werd niet alleen kampioen maar won ook de beker. Eindelijk, na zes jaar leiderschap, heeft hij zijn dubbel te pakken. Op een zonovergoten zaterdag werd na een ruststand van 3-1 na de thee tegenstander DCG met 9-1 verpletterd. De tiende bleef helaas uit. 'Toen werden de jongens zenuwachtig van het tien, tien, tien scanderen van het publiek.' De halve finale was ook al een groot succes. Deze werd als voorwedstrijd gespeeld in de Arena voorafgaand aan Ajax - Heerenveen. Na de Elio Egas en Ricardo Burgos ontvangen uit handen van Ajax-erelid Wim Schoevaart de beker die hun elftal, de E2, won op het jeudtoernooi dat Ajax in mei op de Toekomst organiseerde. AJAX MAGAZINE JUNI 1998 147

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 147