De kampioenen van de A2, die toch al doorweekt waren, hadden als huldigingsplaats de modderigste plek van het veld gekozen, zodat Donald Feldmann, bestuurslid jeugd-en amateurzaken, soppend door de modder de prijs moest komen uitreiken. Aan het slot van de competitie moest de A2 nog naar Emmen, dat er nog extra trainingen tegenaan had gegooid om het Amsterdamse voetbalgeweld te kunnen trotseren. Tevergeefs, want ook Ajax was getergd, en wel door een weddenschap met trainer Dick de Groot. Hij beweerde dat zijn jongens, die tot dan toe 91 keer gescoord hadden, dit seizoen de honderd doelpunten niet zouden halen. Als jongen honden gingen de spelers daarop het veld in om er lustig op los te schieten. Eindstand 7-0. De Groot kreeg zoals zo vaak gelijk, maar de voldoening is er niet minder om. 'Dit seizoen geeft vertrouwen voor de toekomst,' aldus een zeer, zeer tevreden Teun Bogaard. Picobello Iets later dan vorig jaar - toen werd de BI al op 22 maart kampioen - maar ook dit seizoen werd de titel in de wacht gesleept. Meteen in zijn eerste jaar als jeugdtrainer behaalde John van 't Schip een kampioenschap. Het feest werd gevierd in Deventer bij Go Ahaed Eagles. 'Het aardige was dat op het hoofdveld gespeeld werd van de Eagles, omdat zij wisten dat wij kampioen konden worden,' vertelt leider Rolf Grootenboer. Zoals verwacht gebeurde dat ook, na een 3-0 overwinning. Maar het kampioenschap is voor Grootenboer bijzaak, - de internationale toernooien, daar gaat het hem om. 'Dan kan je pas zien waar je echt staat.' Gezien de resultaten in het buitenland mag niet geklaagd worden. In Parijs werd de ploeg, aangevuld met spelers uit de A2, derde na onder meer winst tegen Newcastle United en een gelijkspel tegen een selectie uit Kameroen. Ook bij het Italiaanse San Bonifacio, vlak bij Florence, werd goed gespeeld, zoals tegen Inter. Alleen in de finale werd met 2-0 verloren van AS Roma. Toch gaf dit voor John van 't Schip geen reden tot klagen. Al met al kan de BI terugkijken op een seizoen met veel goede wedstrijden. Op één speler na is het hele elftal volgend seizoen A2. Kopie vorig seizoen Het optimisme dat Cor van Eijden, de leider van de B2, in het vorige Ajax Magazine aan de dag legde, is geen hoogmoed gebleken. Opnieuw is de ploeg van Jan Olde Riekerink niet gedegradeerd en opnieuw viel de beslissing in de laatste wedstrijd. In een directe confrontatie met eveneens degradatiekandidaat De Graafschap moest op het scherpst van de snede gespeeld worden. Met een punt achterstand op de Doetinchemmers op de ranglijst kon Ajax zich geen misstap veroorloven. Na twintig minuten stond Ajax met 2-0 voor en leek de strijd beslist, maar uiteindelijk werd met 3-2 gewonnen. 'Die laatste minuten waren verschrikkelijk,' zegt Van Eijden. 'Er kwam maar geen eind aan. De scheidsrechter liet om voor ons onduidelijke redenen zes minuten langer doorspelen. Gelukkig hielden wij toen stand.' Het seizoen evaluerend vindt Van Eijden het terecht dat zijn ploeg zich gehandhaafd heeft in de eerste divisie B. 'Vaak waren wij de evenknie van de tegenstander, maar soms kwamen we fysieke kracht te kort. De opluchting over lijfsbehoud is groot bij de leider, die dit seizoen eigenlijk verwacht had dat de B2 in de middenmoot zou eindigen. 'Bij degradatie zou volgend jaar het gat met de tegenstanders veel en veel te groot zijn. Nu moeten ze er komend seizoen weer flink tegenaan!' Revanche De Cl is het vierde kampioenselftal van Ajax. De enige ploeg die het lukte om de mannen van Hennie de Regt punten af te snoepen is Zwarte Schapen gebleven. De titel is daarom ook niet verwonderlijk. De Cl had over het algemeen weinig moeite met de tegenstanders zo ook niet met Volendam die in de kampioenswedstrijd met 3-0 verslagen werd. De Regt kan dan ook alleen maar tevreden zijn over de verrichtingen van zijn jongens. Vooral de manier waarop de titel gewonnen is, doet hem deugd. Er werd goed gevoetbald en AJAX MAGAZINE JUNI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 145