Harms betreurt wel dat er op de toernooien niet goed gepresteerd is. 'In Mexico bijvoorbeeld hebben we het niet goed gedaan en ook in Düsseldorf waren de prestaties niet om over naar huis te schrijven. Daar kan ik allerlei excuses en verzachtende omstandigheden voor aanvoeren, maar het resultaat telt.' Harms is er daarentegen trots op dat acht spelers van de Al doorstoten naar het tweede elftal: Serge van den Ban, Quido Lanzaat, Pascal Heye, Michael Lamey, Darl Douglas, Mitchell Piqué, Brutil Hosé en Andy van der Meyde. Hosé en Van der Meyde deden dit seizoen al af en toe mee met het tweede en Van der Meyde debuteerde zelfs al in het eerste. Vaderlijk voegt Harms er wel aan toe dat een contract niet alles zegt. 'Het contract is leuk, maar het kan zo over zijn. Nu komt het pas!' Modderbaden Ook de A2 voldeed aan alle verwachtingen. Het kwam allemaal precies zo uit als Teun Bogaard, de leider van het elftal voorspeld had. 'Aan het begin van het seizoen moesten de jongens erg wennen aan de overgang van de B naar de A-junioren, maar naarmate het seizoen vorderde werden de prestaties beter. De tweede helft van het seizoen bleef de ploeg ongeslagen, waardoor het kampioenschap niet uit kon blijven. Net als de Al sleepte het jongere A-team ook thuis de titel in de wacht, maar dan tegen Sparta. 'Het was nog wel erg spannend voordat de schaal de lucht in kon. Onder barre en boze omstandigheden moest gestreden worden. Na een 3-0 voorsprong werd het uiteindelijk nog 4-3, waarbij Sparta nog kans had om zelfs gelijk te komen.' Gelukkig werd dit voorkomen en zagen de vele toeschouwers die ondanks het slechte weer waren komen kijken, de A2 winnaar worden. De voetballers, die toch al doorweekt waren, hadden als huldigingsplaats de modderigste plek van het veld gekozen, zodat Donald Feldmann, bestuurslid jeugd- en amateurzaken, en jeugdsecretaris Hans Bijvank soppend door de regen en glibberend door de modder de prijs moesten komen uitreiken. Na het blubberpak dat beide heren hadden gehaald en een warme douche voor de spelers, werd het feest voortgezet in het restaurant van de Toekomst. AJAX MAGAZINE JUNI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 143