De buit is bin door Simone Tacx foto's Louis van de Vuurst De spanning is eraf, de schalen en bekers zijn geteld. De jeugdopleiding van Ajax kan terugkijken op een prachtig seizoen. Maar liefst zes elftallen mogen zich kampioen noemen. Het was een jaar met een groot uitroepteken. De Al kan terugkijken op een mooi seizoen. Tegenstanders die in voorgaande jaren nog fel tegenstand konden bieden aan het hoogste jeugdelftal van Ajax, hadden dit seizoen weinig in te brengen. Sommige werden zelfs met dubbele cijfers naar huis gestuurd. Door de goede prestaties vanaf het begin van de competitie kon al op 28 februari de champagne ontkurkt worden nadat de ploeg van Herman Borman op eigen veld met 2-0 had gewonnen van PSV. Slechts één maal speelde de Al gelijk. In de laatste competitiewedstrijd van het seizoen werd op Varkenoord in Rotterdam met 2-2 gelijkgespeeld tegen Feyenoord, dat eerder dit jaar op de Toekomst met 11-2 verpletterd werd. Het doel dat leider Cas Harms zich gesteld had, om zonder puntverlies het jaar af te sluiten, is dus helaas niet gehaald. Maar dit is natuurlijk een detail. 'Door de bank genomen ben ik erg tevreden,' zegt Harms terugblikkend op het afgelopen jaar. 'De jongens hebben zich zowel binnen als buiten het veld goed gedragen. Daaruit blijkt de kwaliteit van de groep.' De A2 sleepte de titel thuis tegen Sparta in de wacht. Het was nog erg spannend voordat de schaal de lucht in kon. Onder barre en boze omstandigheden moest gestreden worden. Na een 3-0 voorsprong werd het uiteindelijk nog 4-3. Ook de A2 voldeed aan alle verwachtingen. De tweede helft van het seizoen bleef de ploeg ongeslagen, waardoor het kampioenschap niet uit kon blijven. 142 AJAX MAGAZINE JUNI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 142