Robin Kortlevers (zaterdag 4) in actie in de wedstrijd tegen het onsportieve Geinoord. schop werd rechtstreeks in het Ajax-doel geschoten. Dat de arbiter een indirecte vrije schop had aangegeven, berustte volgens hem op een misverstand. Jammer, maar het was niet anders. Over de wedstrijd tegen Geinoord zullen we heel kort zijn. Na een 2-0 en 3-1 voorsprong moesten we met een 3-4 nederlaag de kleedkamer weer opzoeken. Sommige spelers dachten kennelijk dat ze alleen op het veld waren, want er was geen samenspel en bijzonder weinig inspiratie. Ringo Spaargaren (2x) en Jesse Schoevaart zorgden voor de Ajax-productie. De laatste wedstrijd van het seizoen was bij en in Aalsmeer. Deze ploeg was al gedegradeerd, maar daar was deze middag niets van te zien. Als ze zo de hele competitie hadden gespeeld, waren ze niet afgedaald naar de tweede klasse. We moesten dus nog wel even aan de bak. In een niet al te beste wedstrijd wonnen wij met 1-3 en alle treffers kwamen op naam van Kwong Steinraht. Het seizoen zit er weer op, maar met onze derde plaats zijn we toch niet helemaal tevreden. Er had meer in gezeten, maar personele problemen door blessures en het opschuiven van spelers naar het tweede elftal hebben ons dit jaar te veel in de problemen gebracht. Jammer, volgend seizoen beter. Rest mij nog om de spelers die ons gaan verlaten het beste te wensen bij hun eventuele nieuwe vereniging. Frans Grootenboer Zaterdag 4 Nog drie wedstrijden restte het vierde zaterdagelftal. Over de thuiswedstrijd tegen Geinoord kunnen wij zeer kort zijn. Deze tegenstander stond bovenaan en was vanaf het begin nogal overgeconcentreerd, wat resulteerde in een vrij vervelende wedstrijd van hun kant. Tegen elke beslissing van de scheidsrechter werd door hen geageerd en ze vlogen er als gekken in. Geheel tegen de verhouding in kwamen zij ook nog op een 0-1 voorsprong, die zij met kunst- en vliegwerk tot de rust wisten te handhaven. De tweede helft gaf eenzelfde beeld. Men bleef maar praten, zodat de scheidsrechter enkele spelers van Geinoord een gele kaart moest geven. Toen hij ons na tien minuten net buiten het strafschopgebied een vrije trap toekende, sloegen bij de Geinoorders de stoppen door. Er werd een tweede gele kaart - dus rood - uitgedeeld aan een van hen, waar natuurlijk niemand het mee eens was. De scheidsrechter werd lichtelijk gemolesteerd, waarna hij een tweede rode kaart trok. Er moesten Ajacieden aan te pas komen om hem te ontzetten. Bij de kleedkamer aangekomen werden er door sommige spelers van Geinoord ook nog enkele zeer kwetsende dingen gezegd, zodat deze wedstrijd maar gauw vergeten moet worden. Dat het ook anders kan, bleek in onze uitwedstrijd tegen Zuidvogels in Huizen. Wij mochten, omdat het hun laatste thuiswedstrijd was, op het hoofdveld spelen, en op de een of andere manier motiveert dit waarschijnlijk onbewust. Wij speelden tegen deze jonge tegenstander een van onze beste wedstrijden. Vooral het eerste halfuur werd door ons zeer geconcentreerd gevoetbald en door iedereen hard gewerkt, en bovendien eindelijk eens niet zoveel gepraat. Dit resulteerde in een 0-1 voorsprong via Jan de Ronde, die een aanval over vele schijven van achteruit bekwaam afmaakte. Na de rust scoorde Mark Reiz met een wereldgoal 0-2 door een door hem zelf opgezetten dubbele één-twee op fantastische wijze in de kruising te laten eindigen. Hierna kwam Zuidvogels wel een beetje opzetten, zodat zij na enige tijd de aansluitingstreffer scoorden, maar nadat wij onder hun druk vandaan gekomen waren, zetten wij een goed uitgespeelde counter op, waarbij Jan de Ronde in de zestien meter werd neergelegd. De uitblinker van de westrijd, Rob Been, verzilverde de penalty (1-3) en daar bleef het wat doelpunten betreft bij. De laatste wedstrijd van het seizoen was de al drie maal afgekeurde thuiswedstrijd tegen Huizen, die wij omdat er op de Toekomst een jeugdtoernooi werd gespeeld, in Huizen moesten spelen. Ook hier mochten wij op het hoofdveld aantreden. Het werd echt een zomeravond-wedstrijd die in 1-1 eindigde met een doelpunt aan onze kant van Robin Kortlevers. Wij hebben het seizoen afgesloten met een vierde plaats. DOVO is kampioen geworden, waarmee wij hen vanaf deze plaats van harte willen feliciteren. Volgend seizoen stopt Ajax 4, om terug te komen als het Ajax-veteranenteam. Dit betekent dat de jongere jongens uit ons team teruggaan naar Ajax 3, en dat de rest lekker in de Veteranencompetitie gaat spelen. Dus elke zaterdag om half drie, en altijd in Amsterdam, zodat een einde komt aan het gereis met de bus op zaterdagochtend om tien uur. Joop Leeuwendaal 140 AJAX MAGAZINE JUNI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 140