ABN'AMRn begonnen zeer voortvarend en hadden het beste van het spel en dat resulteerde na ruim een kwartier in een fraaie goal van Ernst Ligthart, na een schitterende solo van Marco Bragonje. We bleven daarna ook gewoon beter, maar wisten opnieuw geen raad met de vele kansen, zodat met de 0-1 stand ook de rust aanbrak. Na de hervatting, met de storm tegen, bleef Ajax het spel dicteren en na een half uur wist Maervin Deekman de Puttense doelman met een verrasssende lob te verschalken. Een gelopen koers, zo leek het. Maar kort hierna kregen we weer eens een goal tegen uit een situatie waarin iedereen vergat in te grijpen, een minuut later gevolgd door een strafschop, die eveneens werd benut (2-2). Zo hadden we in de tijd van twee minuten de match uit handen gegeven. Ajax was volledig de kluts kwijt en moest toen ook nog met tien man verder na 2x geel (dus rood). Het Puttense publiek rook dat er nog meer in zat en ging uitzinnig achter de ploeg staan, maar gelukkig voor ons bleef het 2-2 en werd ons een grotere afgang bespaard. Zaterdag-1 -trainer Co Jager vertrekt volgend seizoen naar de jeugdopleiding. Zijn plaats wordt ingenomen door Edmund Claus. Elftalleider Cees Boot verlegt volgend seizoen zijn activiteiten naar het tweede en derde zaterdagelftal, waar hij trainer wordt. Bij het eerste wordt Jerry Kisoor leider. Met een wederom zeer dunne selectie (een veldspeler, Dennis Heyt, op de goal en good old Kenneth Pont als wissel) traden we vervolgens aan in Spakenburg tegen IJsselmeervogels. Binnen vijf minuten nam Ajax reeds de leiding door Nuno Ferreira en eigenlijk had de strijd binnen een kwartier beslist moeten zijn, maar de meest eenvoudige kansen werden in die periode om zeep geholpen. Door vervolgens nog een volkomen onnodige strafschop weg te geven brak de rust aan met een 1-1 stand. Na de pauze zagen we hetzelfde spelbeeld, met opnieuw vele kansen, maar het duurde tot de 25ste minuut voordat Robin Pronk, met een beetje mazzel, via een tegenstander kon scoren (1-2). De vreugde was echter van korte duur, want even later werd een fout in de defensie genadeloos afgestraft. Het was een teken aan de wand, dat invaller Kenneth Pont op zijn 'oude dag' nog onze meest gevaarlijke aanvaller werd en ook nog bijna met het hoofd scoorde. Maar het bleef ook nu weer 2-2. Met opnieuw Dennis Heyt tussen de palen werd in de laatste wedstrijd van het seizoen gestreden tegen het altijd lastige WOG uit Harderwijk. Ajax liet vanaf het begin zien dat het er zin in had. Er werd goed gespeeld en we kregen weer legio kansen om te scoren, maar dat gaat ons al het hele jaar niet goed af en ook nu weer niet. Het zou ook nu weer ruim een half uur duren, voordat Dennis de Haan met een listige schuiver de score wist te openen. Aan de andere kant was WOG met lastige uitvallen soms bijzonder gevaarlijk, maar Dennis Heyt hield zijn doel schoon. Omdat ook Ajax niet scoorde, brak de rust aan met een 1-0 stand. Na de onderbreking was het reeds na twee minuten 2-0, na een knappe actie van Danny Murphy, die Robin Pronk in staat stelde te scoren. Daarmee was de wedstrijd gelopen en helemaal, toen Dennis de Haan kort voor tijd 3-0 maakte. Toch verslapte Ajax nu te veel en moest Dennis Heyt met ware doodsverachting en katachtige reddingen zijn ploeg overeind houden. In de laatste minuut werd hij echter nog geklopt, toen de Harderwijkers in buitenspelsituatie mochten doorgaan en scoren. Maar een kniesoor, die daar nog om gaf. Door dit resultaat zijn we dit jaar op de vierde plaats geëindigd en dat is een schrale troost, omdat we gewoon de allerbeste waren, maar dit niet in doelpunten konden uitdrukken. Dolf van Zoest Zaterdag 3 Ons derde elftal kon de laatste wedstrijden van het seizoen rustig uitspelen, omdat het niet meer voor de hoofdprijs in aanmerking kwam. Zwaluwen '30 uit Hoorn was onze eerste tegenstander. Zij moesten winnen om kampioen te worden, maar Ajax wilde dit, met de uitwedstrijd nog in het hoofd, in elk geval voorkomen. De eerste helft werd er dan ook aardig gespeeld door ons en dat leidde met de rust tot een 2-0 voorsprong, door goals van Kwong Steinraht en Emiel de Reyke. De thee deed ons echter geen goed, want door twee blunders in de achterhoede kwam onze tegenstander terug tot 2-2. We hervonden ons vervolgens wel een beetje en namen opnieuw de leiding door Jesse Schoevaart, maar in de laatste minuut werd het toch weer 3-3. Een indirecte vrije AJAX MAGAZINE JUNI 1998 139

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 139