al binnen drie minuten uitgedrukt in twee goede goals van Jerry van Haagen en dezelfde speler bereikte zijn hattrick na een kwartier. Het ging allemaal een beetje te gemakkelijk en het initiatief werd daarna uit handen gegeven. Lunteren profiteerde direct en wist tot 3-2 terug te komen, voordat de arbiter het rustsignaal liet klinken. De woorden van trainer Co Jager in de rust vonden gelukkig weerklank en Ajax pakte direct de draad weer op en drukte zijn tegenstander in de verdediging. Saïd Saïdi Amor en Rosco Viereck zorgden ervoor, dat Lunteren niet meer kon terugkomen en daarmee werd deelname aan de nacompetitie veiliggesteld. Eindstand 5-2. Nacompetitie In die nacompetitie startte Ajax met een thuisduel tegen het Veenendaalse VRC. Hoewel Ajax over de hele wedstrijd genomen sterker was dan zijn tegenstander, wist onze ploeg deze wedstrijd niet te winnen. Het spel was vaak te onsamenhangend, waardoor we niet echt gevaarlijk konden worden. Weliswaar leidden we bij rust nog met 1 -0, omdat de VRC-doelman een bal in zijn eigen doel werkte, maar na de thee lieten wij ons verrassen door twee uitvallen van de Veenendalers, die even zo vele treffers opleverden. Zij hielden de defensie daarna goed gesloten en namen de punten mee naar huis. In Lelystad, zo meldt opnieuw Rob Been, speelde Ajax een zeer goede wedstrijd, misschien wel de beste van het seizoen. Zowel voor als na de rust overklaste het team zijn tegenstander op alle fronten. Jerry van Haagen bleek ook deze middag weer de productiefste speler van het elftal en werd daarmee topscorer in de competitie van de zaterdag 1 met twaalf goals. Voor rust wist hij de doelman van Lelystad twee maal te passeren en in de vijftigste minuut liet hij nummer drie noteren. Wim Nijssen was ten slotte degene die met een vierde goal het grote verschil van deze middag op het scorebord bracht. Eindstand 0-4. Ajax was nu afhankelijk van het resultaat van de wedstrijd tussen VRC en Lelystad en alleen als de laatste de wedstrijd zou weten te winnen, zat er voor Ajax misschien nog een 'toetje' in. Helaas mocht In de laatste thuiswedstrijd van het seizoen scoorde Jerry van Haagen een hattrick. Door de 5-2 winst op Lunteren werd deelname aan de nacompetitie veiliggesteld. het niet zo zijn, omdat de onderlinge confrontatie tussen VRC en Lelystad in 2-2 eindigde. Wel willen we vanaf deze plaats de ploeg van Lelystad complimenteren vanwege het feit dat ze in deze wedstrijd hun sportieve plicht hebben gedaan. Klasse. De eindstand van de nacompetitie werd nu: 1. VRC 2 4 4-3 2. Ajax 2 3 5-2 3. Lelystad 2 1 2-6 Samenvattend kunnen we opmerken, dat de zaterdag 1 toch nog heel ver is gekomen, een compliment voor de hele rr ploeg en niet het minst voor trainer Co Jager en elftalleider Cees Boot. Natuurlijk kun je achteraf stellen, dat er nog wel meer in gezeten had, maar we moeten ook een keer de realiteit onder ogen durven zien. De fysieke kracht van onze tegenstanders is vaak veel groter dan de onze. De clubs waartegen we spelen behoeven nooit gemotiveerd te worden en dit laatste laat bij sommige Ajax-spelers nogal eens te wensen over, maar het grootste probleem schuilt in het grote aantal gele en rode kaarten. Onze spelers laten zich te vaak provoceren en verleiden tot domme overtredingen of opmerkingen naar de leiding, hetgeen onnodige schorsingen tot gevolg heeft. Volgend jaar zal Co Jager zijn trainingsactiviteiten verleggen naar de jeugd en Cees Boot zal trainer worden van het tweede en derde elftal. Wij bedanken beide heren voor hun tomeloze inzet en spreken de hoop uit dat hun opvolgers, respectievelijk Edmund Claus (trainer) en Jerry Kisoor (leider) volgend jaar op dezelfde weg zullen kunnen verdergaan. Wim Heisterkamp Zaterdag 2 Tegen SDCP speelde Ajax wederom een topper van de eerste orde. Het was de laatste strohalm om ons aan vast te klampen wilden we nog meedoen in de race om het kampioenschap. Maar dan moest er wel gewonnen worden op deze winderige, regenachtige dag in Putten. We AJAX MAGAZINE JUNI 1998 137

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 137