Wel nacompetitier geen promotie foto's Louis van de Vuurst Het eerste zaterdagelftal bereikte de nacompetitie, maar promotie naar de hoofdklasse zat er net niet meer in. Van de laatste drie competitiewedstrijden wist Ajax er twee te winnen, en dat betekende naast deelname aan de nacompetitie een definitieve tweede plaats op de ranglijst. Uiteindelijk een verdienstelijk resultaat. tegen Geinoord was een Éctisch gebeuren. Het was de aatste wedstrijd van de tweede periode, Tn Ajax twee punten achter stond op RC. Toch was iedereen vooraf erg optimistisch en van meet af aan werd dan ook de tegenstander onder druk gezet. Reeds na een achttal minuten leidde dat tot de openingstreffer. Jeffrey Boekelaar stuurde Paulo Meijndershagen de diepte in en diens voorzet werd door Rosco Viereck goed afgerond. Tien minuten later was het reeds 0-2. Jerry de Koning haalde op links de achterlijn en zijn voorzet werd, op het inmiddels drijfnatte veld, door Paulo Meijndershagen in de touwen gewerkt. Iedereen was het er over eens dat Ajax fantastisch speelde, maar in de tweede helft was daar zo weinig van over dat men het spel van de Amsterdammers na afloop 'dramatisch' noemde. Binnen één minuut scoorde Geinoord in de tweede helft twee maal. En twee keer zag onze defensie er niet goed uit; zeker bij de tweede treffer, toen Gerard van Rossum een te zachte terugspeelbal tegen de Geinoord-spits aanknalde. De carambole eindigde in het Ajax-net. Met Wim Nijssen voor de geblesseerde Rosco Viereck zocht Ajax zijn tegenstander weer op, maar het was allemaal te statisch om Geinoord echt te verrassen. Toch werd het weer 2-3, na een goede combinatie tussen Jerry van Haagen en Wim Nijssen, maar het bleek tenslotte toch niet voldoende te zijn. Voor het Ajax- doel speelden zich bloedstollende taferelen af, waarbij de defensie keer op keer niet adequaat reageerde. Je voelde de onvermijdelijke tragiek langzaam aankomen en in de laatste tien minuten scoorde Geinoord opnieuw twee maal. Ajax leed een volkomen onverwachte en onnodige nederlaag, die helemaal bijzonder pijnlijk werd, toen men vernam dat VRC gelijk gespeeld had. Bij winst van Ajax waren we dus gewoon periodekampioen geweest en zo werd het opnieuw moeilijker om nacompetitie te spelen. De laatste twee wedstrijden werden nu helemaal van cruciaal belang. Hattrick In Scherpenzeel tegen Valleivogels bleek al spoedig, dat Ajax deze middag te sterk zou zijn voor zijn opponent. Vanaf het begin werd Valleivogels op de eigen helft vastgezet en bij tijd en wijle van het kastje naar de muur gestuurd. Het was een wonder, dat er niet eerder goals vielen dan halver-wege de eerste helft. Maar toen waren het er ook twee binnen een minuut. Eerst scoorde Jerry van Haagen met een subliem schot van achttien meter en vanaf de aftrap deed Rosco Viereck hetzelfde vanaf de rand van het strafschopgebied. Ajax bleef aandringen, ook na de pauze, en de gastheren konden tot twintig minuten voor tijd hun doel slechts verder schoon houden ten koste van een aantal gele kaarten. Toen kon Jasper Ketting een fout van de zwak keepende Valleivogels-goalie afstraffen door de bal uit een rebound rustig in te tikken. De wedstrijd werd nadien wat minder fraai van aanzien, omdat Valleivogels niet meer kon aandringen en Ajax het wel geloofde en zelfs nog drie, vier levensgrote kansen om zeep bracht. Aan de score van 0-3 veranderde derhalve niets meer. In de laatste thuiswedstrijd van het seizoen, zo vermeldde plaatsvervangend wedstrijdsecretaris Rob Been, speelde Ajax met uitzondering van een korte periode vlak voor de thee zeer goed. Dit alles werd 136 AJAX MAGAZINE JUNI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 136