fiets. Dat was niet nodig. Hij werd altijd keurig gehaald en gebracht door Ajax. Inmiddels speelt hij al negen jaar in Amsterdam en lonkt de Arena. Vanaf de El doorliep hij immers alle elftallen. Een uitzondering. Van de jongetjes waarmee hij begon in de El spelen er nog maar vijf bij Ajax. De wedstrijd op televisie is afgelopen. Internazionale heeft met 3-0 gewonnen en pakt daarmee de Europa Cup 2. Het beeld gaat terug naar de studio in Hilversum, waar Mart Smeets en Hans Kraay klaar zitten voor de analyse. Onmiddellijk pakt Van den Ban de afstandsbediening. 'Dat geleuter na afloop, daar heb ik zo'n hekel aan.' Rick stemt daar volledig mee in. Het beeld gaat naar MTV. Kriebels Eén keer dit seizoen zat Van den Ban op de bank in de Arena, in de wedstrijd tegen MW (7-0). 'Dat was op 24 september. Die datum vergeet ik nooit meer. Zowel Grim als Nelis kampte met een blessure, vandaar dat ik erbij zat. Dat was echt een hele belevenis. Ik heb de nacht van tevoren geen oog dicht gedaan. Het idee om in een volle Arena op de bank te zitten, daar kreeg ik de kriebels van.' 'Wij waren toen zo verschrikkelijk trots op hem,' zegt Rick. 'Ik weet het nog precies. Het was een vreemd gezicht om te zien hoe je eigen broer Edwin van der Sar staat in te schieten. Ik heb dat aan iedereeen verteld.' Serge, breed grijnzend: 'Ia, wij noemen jou niet voor niks de lopende krant.' Ook de trainingen met de A-selectie herinnert Van den Ban zich nog haarfijn. 'Die waren zo vermoeiend. Een groot verschil met de trainingen in de Al. Ik kwam echt gebroken thuis. Dan at ik wat en ging ik daarna direct door naar mijn bed.' Serge kijkt naar buiten. 'Daar heb je mama, Rick. Jij moest toch op bed liggen voordat ze thuis zou komen?' Rick blijft gewoon zitten. Zijn moeder begint er ook niet over. 'Wie heeft de Europa Cup 2 gewonnen?' vraagt ze. 'Inter? Daar speelt Ronaldo toch?' Vervolgens praat ze nog honderduit over haar zoon Serge. Niets dan goeds. Het respect is overduidelijk wederzijds. 'Dit bedoel ik nu,' zegt Serge. 'Als mijn moeder thuis was gebleven, had ik de hele avond mijn mond kunnen houden.' Zijn moeder lacht en geeft hem een zoen. den Ban zelf allerminst. 'Mijn twee broers speelden bij DCO. Ik vond het een beetje lullig ten opzichte van die twee om naar Ajax te gaan.' Broertje Rick, die net uit de keuken komt aangelopen met zijn tweede bak chips: 'Wij hebben hem echt over moeten halen.' Broer Jerry (20) werd destijds bijkans gek van de twijfel van zijn broertje. Van den Ban: 'Hij zei: al moet ik je elke dag op de fiets naar Amsterdam brengen.' Dat gaf de doorslag. 'Toen bedacht ik me dat ik het maar een jaartje moest gaan proberen.' Jerry bracht hem uiteindelijk nooit op de 134 AJAX MAGAZINE JUNI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 134