Beter worden door moeilijkere ballen Serge van den Doelman Serge van den Ban (18) tekende onlangs een tweejarig contract bij Ajax. Ooit hoopt hij de opvolger te worden van Edwin van der Sar, al blikt hij niet graag vooruit. Er kan immers nog van alles mis gaan. Niets is zo vergankelijk als succes. door Remco Stunnenberg foto's Louis van de Vuurst Het is de avond van de finale om de Europa Cu® 2, Inter Milaan tegen Lazio Roma. De wedstrijd is live op de televisie te zien en dat betekent chips eten voor de buis in huize Van den Ban. Serge van de Ban hééft dat afgesproken met zijn moeder: bij belangrijke wedstrijden op de televisie mag de voorraadkast open. Zijn moeder, Petra van den Ban, gaat naar de sauna. En dat is maar goed ook, vindt Serge. 'Anders wordt het een interview met mijn moeder.' Dat zal het niet worden, maar toch zal haar naam nog enkele malen vallen. Van zijn moeder heeft Van den Ban veel opgestoken. En door de scheiding van zijn ouders, enkele jaren geleden, is de band alleen maar sterker geworden. Serge behandelt zijn moeder met veel respect. Zo spreekt hij haar steevast aan met 'u'. De wijze lessen die Serge van zijn moeder heeft geleerd, hebben hun uitwerking niet gemist. Hij is een realist gebleven. En veel belangrijker, hij staat nog altijd met beide benen op de grond. 'Dat is mij veel waard,' vertelt moeder Van den Ban vlak voor het vertrek naar de sauna. De jonge doelman was afgelopen seizoen de vaste keeper van de Al en de wisselkeeper van het tweede elftal. Hij zat achter Casper Nelis, tot nu toe de vaste keeper van het tweede. Door het vertrek van Nelis, aan het einde van dit seizoen, schuift Van den Ban automatisch door naar het tweede. Nelis kwam niet in aanmerking voor contractverlenging. Morten Olsen ziet in Van den Ban meer toekomst dan in Nelis. Het streelt hem, maar hij loopt niet over van trots. 'Het is leuk om te horen, maar het zegt me niet zoveel. Bega ik morgen een enorme blunder, dan kan het ook zomaar weer afgelopen zijn.' Om nog maar te zwijgen van blessures. 'Kijk nou naar Tim de Cler. Onlangs maakte hij zijn debuut in het eerste en een dag later breekt hij zijn been in de kampioenswedstrijd van het tweede.' Nu ik vaste doelman wordt van het tweede, zal ik alleen maar beter gaan keepen. Ik krijg tenslotte moeilijkere ballen in het tweede dan bij de A1.' AJAX MAGAZINE JUNI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 130