OfFiCSAL Geflankeerd door voorzitter Hans Herremans (links) en trainer Mark Wotte toont tweede elftal speler John O'Brien het shirt waarin hij volgend seizoen zal spelen. Ajax verhuurt de Amerikaanse international voor een jaar aan FC Utrecht om hem ervaring te laten opdoen bij een eredivisieploeg. Waarvoor gevreesd werd, kwam in de tweede helft uit. In eerdere wedstrijden was het al voorgekomen dat met een riante voorsprong de rust ingegaan werd en de tweede helft er een was om niet over naar huis te schrijven. In de kleedkamer deed Jan Wouters daarom een klemmend beroep op de spelers om het talrijke publiek ook na rust goed voetbal voor te schotelen. Het mocht echter niet baten. Sterker nog, doordat Ajax danig verslapte, kon AZ in de 56ste en 57ste minuut op heel eenvoudige wijze twee maal scoren (doelpuntenmakers Rivi Sleur en Hans van der Woude). Verder lieten de spelers het gelulodg niet komen en de wedstrijd sleepte zich zonder noemenswaardige voorvallen naar het einde. Na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter P. Akkermans was er uiteraard voldoende reden om het feestgewoel te laten losbarsten. Felicitaties waren er van het bestuur bij monde van het bestuurslid technische zaken Hennie Henrichs en Leo Steegman was de afgevaardigde van de KNVB om de schaal, die iets kleiner is dan de schaal van het eerste elftal, uit te reiken aan aanvoerder Kofi Mensah. Na het ceremonieel werden nog vele gezellige uren met elkaar doorgebracht, waarbij maar even niet gedacht werd aan de volgende ochtend, toen de spelers van het tweede elftal een training zouden hebben met Johan Neeskens als generale repetitie ten behoeve van zijn examen voor het diploma coach betaald voetbal. Inmiddels hebben wij allemaal uit de krant kunnen vernemen, dat Johan Neeskens is geslaagd en de nachtelijke escapades van zijn tijdelijke pupillen kennelijk geen gevolgen voor hem hebben gehad. Amstel Cup Helaas zijn wij niet in staat geweest om de dubbel te winnen. Groningen stak daar in de kwartfinale een stokje voor door Ajax met een 4-2 nederlaag (2x Cedric van der Gun) naar Amsterdam terug te sturen. De winnaar van het toernooi, Vitesse 2, mag deelnemen aan de voorrondes van de Amstel Cup, maar door het kampioenschap is Ajax eveneens verzekerd van deelname. Afhankelijk van de tegenstanders zal in augustus besloten worden of deze wedstrijden worden afgewerkt op de Toekomst of misschien in de Arena. Twee jaar geleden bezochten 22.000 toeschouwers de wedstrijd tegen FC Twente in de Arena. Ondanks het succesvolle seizoen breekt toch ook weer het moment aan waarop afscheid genomen gaat worden van een aantal spelers die niet langer voor Ajax mogen uitkomen. Wij wensen de betreffende spelers heel veel succes toe in hun verdere carrière en wij nemen zonder meer aan dat wij hen regelmatig terug zullen zien bij Ajax. Want hoewel het een gedwongen afscheid is, is de periode dat zij bij Ajax hebben gevoetbald er een geweest die niet licht vergeten zal worden en voldoende aanleiding geeft om de contacten met Ajax te behouden. Spelers en begeleiding van Ajax 2 wensen alle supporters ten slotte een fijne vakantie toe. Wij zien elkaar in het nieuwe seizoen graag terug op sportpark de Toekomst. 128 AJAX MAGAZINE JUNI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 128