Alvorens we de kampioenswedstrijd tegen AZ speelden, werden eerst de wedstrijden tegen Heerenveen en NAC afgewerkt. Bij hoge uitzondering deden in Heerenveen vanwege blessures en ziekte van diverse spelers vier spelers uit de A-selectie mee, te weten Fred Grim, Benni McCarthy, Andrzej Rudy en Gerald Sibon. Na een aarzelend begin kwam Ajax in zijn eigen spel. Het zag er allemaal veelbelovend uit, maar helaas was deze periode slechts van korte duur. De talrijke kansen werden niet benut, en toen mede daardoor het spelniveau na twintig minuten naar een bedenkelijk peil zakte, viel er voor het publiek in de eerste helft weinig tot niets meer te genieten. Heerenveen was niet bij machte om daar iets aan te veranderen, wat niet zo vreemd was want de ploeg verkeerde niet voor niets in degradatienood. (Uiteindelijk heeft Heerenveen de degradatie kunnen ontlopen ten koste van FC Utrecht, dat samen met Fortuna Sittard volgend seizoen een klasse lager moet uitkomen; de kampioenen FC Groningen en MW uit de eerste klassen nemen hun plaats in.) De tweede helft was het aanzien meer waard, maar we moesten na het wederom missen van een aantal kansen toch tot de 62ste minuut wachten op de eerste goal van Ajax, waarbij de doelman van Heerenveen niet geheel vrijuit ging. Arno Splinter gaf een dieptepass op Gerald Sibon, die kon scoren omdat de Friese keeper geheel onnodig te ver uit zijn goal kwam. Tien minuten later bouwde Richard Knopper de voorsprong tot 2-0 uit. Uit een voorzet van Cedric van der Gun gleed Knopper de bal 122 AJAX MAGAZINE JUNI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 122