Ajax - FC Utrecht Zondag 10 mei 1998 Ajax - FC Utrecht 1 - 2 (0 - 2) Amsterdam Arena, 48.400 Ajax: Trainer: Grim; Melchiot, Mensah (46. Arveladze), Rudy, Sier; Ronald de Boer, Litmanen, Witschge (76. Sibon); Dani (82. Demtsjenko), Benni, Hoekstra Morten Olsen Scoreverloop: Scheidsrechter: Gele kaarten: Rode kaart: FC Utrecht: Trainer: 9. 0 - 1 John de Jong, 30. 0 - 2 Mols, 69. 1 - 2 Arveladze Hugo Luyten Witschge (Ajax), Asmus, Hernandez, Scharrenburg (FC Utrecht) Melchiot (2x geel) (Ajax) Postma; Asmus, Nascimento, Van Mol, Nwakire; Hernandez (74. Van Nieuwkerk), Scharrenburg, John de Jong, Bosschaart; Booth 46. Van Loen, Mols (36. Haaksman) Mark Wotte Bijzonderheden Het is ondertussen traditie dat Fred Grim de laatste wedstrijd van de competitie onder de lat staat. Dit slotduel tegen FC Utrecht is ook voor de andere (part time-)bankzitters een mogelijkheid zich te bewijzen. Mensah, Rudy, Sier, Dani en Hoekstra starten in de basis. In de loop van de wedstrijd geeft Olsen speeltijd aan Sibon en Demtsjenko. De blessures van Tobiasen, Babangida en Oliseh en de reeks gele kaarten van Blind en Frank de Boer maken dat de basiself anders van samenstelling is. FC Utrecht wil het 7-1 verlies in de Galgenwaard eerder dit seizoen rechtzetten en is tot het bot gemotiveerd. De defensie van Ajax heeft weinig grip op de snelle uitvallen van de Utrechters. Een soloactie van ex-Ajacied Mols kan alleen onreglementair worden gestopt. De vrije trap verandert van richting en Grim is kansloos. Na een half uur scoort Mols zelf uit een afgeslagen corner. De topscorer van Utrecht verlaat vervolgens, geblesseerd aan de knie, het veld. Olsen brengt na de rust Arveladze en met de Georgiër verlopen de Ajax-aanvallen soepeler en in een hoger tempo. Voordat de spits zelf de 1-2 binnenschiet, kan Melchiot na een tweede gele kaart gaan douchen. Zijn teleurstelling is groot, omdat hij geschorst is voor de Amstel-Cupfinale. Na de wedstrijd neemt Michael Laudrup afscheid van het Amsterdamse publiek. Een goudomrande en imposante carrière leidde de Deen langs onder meer Lazio, Juventus, Barcelona, Real Madrid en uiteindelijk Ajax. De meegereisde Utrecht-supporters, bekend om hun onvoorwaardelijke steun voor de eigen club, verzieken de afscheids woorden van vice-voorzitter Hennie Henrichs, Klaas Vos en Michael Laudrup zelf met hinderlijke spreekkoren. Het door de uitslag teleurgestelde Amsterdamse publiek is ook niet meer massaal aanwezig en daardoor staat het afscheid niet in verhouding met de grootsheid van de speler. Op de persconferentie biedt Hans Herremans zijn excuses aan voor het gedrag van de supporters. Na de persconferentie presenteert Ajax de Georgische speler Georgi Kinkladze. De 24-jarige linksbuiten, afkomstig van het gedegradeerde Manchester City, bindt zich voor vijf jaar aan de club. Ook FC Utrecht toont een nieuwe aanwinst voor volgend seizoen. De Ajacied John O'Brien, spelend in het tweede elftal, wordt voor één jaar verhuurd aan de club uit de Domstad. Commentaar Morten Olsen: 'Mij ligt het gedrag van de Utrecht- aanhang bij het afscheid van Laudrup bijzonder zwaar op de maag. Veel meer dan het verlies tegen FC Utrecht. Die dingen gebeuren, maar afscheid neem je maar eenmaal. Het irriteert me dat de maatschappij blijkbaar zover is gezonken. Zo'n afscheid verdient Michael Laudrup niet.' Hans Herremans: 'Helaas hebben wij het gedrag van onze supporters niet in de hand, maar we zullen alle middelen aangrijpen om hier tegen op te treden.' AJAX MAGAZINE JUNI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 115