De Graafschap - Ajax Zondag 3 mei 1998 De Graafschap - Ajax 1 - 8 (0 - 2) De Vijverberg, Doetinchem, 11.000 De Graafschap: Olyslager; Wilnis, Vreman, Hendriks, Lindenbergh; Victoria (62. Fuchs), Nok, Te Braak, Godee; Viscaal (90. Van de Haar), Ibrahim Trainer: Fritz Korbach Scoreverloop: Scheidsrechter: Gele kaarten: Rode kaart: Ajax: Trainer: 17.0 -1 Benni, 45.0 - 2 Benni, 55.0 - 3 Litmanen, 61.0-4 Litmanen, 66.0 - 5 Hoekstra, 78.0 - 6 Benni, 80.0 - 7 Ronald de Boer, 85.0 - 8 Van der Sar, 89.1 - 8 Fuchs Dick Jol Hoekstra (Ajax), Vreman, Viscaal (De Graafschap) Wilnis (De Graafschap) Van der Sar; Melchiot, Oliseh, Rudy, Sier; Ronald de Boer, Litmanen (62. Gorré), Witschge (66. Demtsjenko); Babangida (75. Dani), Benni, Hoekstra Morten Olsen Benedict McCarthy springt op om de bal op de borst te controleren. Met drie treffers bracht hij zijn seizoenstotaal op negen. Bijzonderheden Na het 2-0 verlies tegen Vitesse is Ajax gebrand op een overwinning. De vaste krachten Blind en Frank de Boer ontbreken. Olsen wil hen sparen in verband met de komende halve finale van de beker tegen Heerenveen. Een gele kaart betekent voor beide spelers automatisch een schorsing. Laudrup krijgt rust en Arveladze speelde een interland tegen Tunesië en staat niet op het wedstrijdformulier. Gehuld in het nieuwe zwart-witte uittenue kunnen Benni, Dani, Rudy en Sier laten zien wat ze waard zijn. De Zuid-Afrikaan McCarthy staat voor de tweede keer in de basis en toont in de eerste helft waarom Bafana Bafana de hoop op hem vestigt voor het komende WK. Zijn tweede treffer voor rust is van ongekende schoonheid. Met een halve omhaal verschalkt hij keeper Olyslager. Voor de rust komen er uit het Ajax-vak kwetsende spreekkoren aan het adres van arbiter Jol. De stadionomroepster krijgt de supporters rustig en de scheidsrechter wordt, onbedoeld, na rust door de Ajax- fans op handen gedragen. Maar liefst drie strafschoppen krijgt Ajax en de derde mag door Van der Sar worden genomen. Waar de Voorhouter drie jaar eerder in de Meer tegen Sparta vanaf elf meter faalde, schuift hij op de Vijverberg de bal beheerst in de hoek. Zijn eerste treffer is Ajax' 111de doelpunt in het huidige seizoen. Slechts een minuut later passeert Graafschapper Fuchs de keeper, ook vanaf de penaltystip. Witschge maakt in de 66ste minuut plaats voor een opmerkelijke invaller. Andrej Demtsjenko speelde op 30 maart 1996 uit tegen Roda JC voor het laatst in het eerste van Ajax. Na zijn drie goals tegen AZ 2 in de kampioenswedstrijd van Ajax 2 beloont Olsen hem nu met een invalbeurt. Benni moet na een charge van Vreman per brancard het veld verlaten. Er wordt gevreesd voor een gebroken been, maar het blijkt een zware kneuzing van het scheenbeen te zijn. Ook Viscaal, ooit nog op proef in Amsterdam, moet met een arm uit de kom van het strijdtoneel worden gedragen. De laatste tien minuten spelen de Amsterdammers met tien man uit. Commentaar Edwin van der Sar: 'Ik heb van mijn eerste penalty tegen Sparta geleerd. Dit keer nam ik hem met meer zekerheid. Ik stuurde Olyslager de verkeerde kant op en schoot toen pas.' Fritz Korbach: 'De spelers waren gewoon bang en dat mogen wij ons aanrekenen.' AJAX MAGAZINE JUNI 1998 111

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 111