Ajax - Willem II Donderdag 23 april 1998 Scoreverloop: Ajax - Willem II 6 - 1 (5 - 0) Amsterdam Arena, 45.000 Scheidsrechter: Gele kaarten: Ajax: Van der Sar; Mensah, Frank de Boer, Blind Willem II: (75. De Cler), Melchiot; Ronald de Boer, Dani (65. Litmanen), Witschge; Arveladze, Babangida (65. Benni), Hoekstra Trainer: Morten Olsen Trainer: Bijzonderheden In de kampioensselectie van Morten Olsen is Sunday Oliseh geschorst na twee gele kaarten, ontvangen bij FC Groningen. Jari Litmanen en Michael Laudrup waren woensdag actief als international en zijn vermoeid teruggekeerd. Morten Olsen laat Mensah, Hoekstra en Dani in de basis starten. De Portugese middenvelder is na wekenlang blessureleed weer helemaal fit. Dit geldt niet voor Tom Sier (hamstring) en Ole Tobiasen (knie). Keeper Van der Sar wordt voor het duel in het zonnetje gezet: de Voorhouter speelde tegen Groningen zijn 250ste officiële wedstrijd voor Ajax. Co Adriaanse, voormalig directeur opleidingen bij Ajax, start zonder zijn Finse trio Koskinen, Hyypia en Kolkka. Net als Litmanen hebben zij de interland tegen Schotland nog in de benen. De ontmoeting met de Amsterdammers is voor de Tilburgers van belang, want na winst streeft Willem II Heerenveen voorbij in de race om een UEFA-Cupplaats. De uitwedstrijd eerder dit seizoen in Tilburg was voor Ajax een moeizame strijd. Hoe anders loopt het acht maanden later in eigen huis. Onder aanvoering van een briljant spelende Ronald de Boer staat Ajax nog voor rust op een 5-0 voorsprong. Het derde doelpunt, gemaakt door Arveladze, is de honderdste treffer van Ajax in het huidige seizoen. Na een kwartiertje in de kleedkamer laat Ajax de teugels wat vieren. Invaller Benni maakt het zesde doelpunt van de avond en ex- Ajacied Clyde Wijnhard redt in de tachtigste minuut de eer voor de tricolores uit Tilburg. Olsen toont het publiek de Ajax-jeugd een kans te willen geven door een kwartier voor tijd aanvoerder Danny Blind te vervangen door de negentienjarige Tim de Cler. Na het eindsignaal van Jan Wegereef blaast Ajax een oude en inmiddels verwaterde traditie nieuw leven in. In 1917 werd be gonnen met het hijsen van de kampioens- vlag in het toenmalige houten stadion. De moderne variant, een kampioensbanier, wordt door de spelers en technische staf in de nok van een verduisterde Arena gehesen. Met vuurwerk en een ereronde bedankt Ajax nogmaals de trouwe aanhang voor de steun gedurende het seizoen. 18. 1 - 0 Babangida, 29. 2 - 0 Ronald de Boer, 35. 3 - 0 Arveladze, 37. 4 - 0 Ronald Boer, 44. 5 - 0 Arveladze, L 6 - 0 Benni, 80. 6 - 1 Wijnhard n Wegereef Melchiot, Blind (Ajax), Wijnhard (Willem II) Fessem; Prommayon, Szeker, Konterman, Schenning; Valk, Ramzy, Arts; Loeffen (77. Ceesay), Wijnhard, Sanou (46. Derveld) Co Adriaanse De Ajax-selectie hijst de kampioensbanier in de nok van de Amsterdam Arena. Commentaar Morten Olsen: 'We gaan voor de dubbel en ik wil de jongens scherp houden, ook voor het komende WK. Dat kan alleen als je goed blijft spelen. Ik wil daarnaast laten zien dat Ajax een waardig kampioen is.' Co Adriaanse: 'Het liefst had ik tijdens de rust al de bus naar huis genomen. Wanneer je 5-0 achterstaat, heb je niet meer de illusie dat je nog kunt winnen. We hebben geprobeerd de score in de tweede helft nog dragelijk te houden. Ik schaam mij diep voor dit Willem II.' AJAX MAGAZINE JUNI 1998 107

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 107