FC Groningen - Ajax Zondag 19 april 1998 FC Groningen - Ajax 2-4 (0-3) Oosterpark-stadion, Groningen, 16.000 Ajax: Trainer: Van der Sar; Melchiot, Frank de Boer (46. Rudy), Oliseh, Blind; Ronald de Boer (46. Gorré), Litmanen, Witschge; Arveladze, Babangida (67. Hoekstra), Laudrup Morten Olsen Scoreverloop: Scheidsrechter: Gele kaarten: Rode kaart: FC Groningen: Trainer: 16. 0 - 1 Litmanen, 27. 0 - 2 Arveladze, 44. 0 - 3 Arveladze, 66. 0 - 4 Arveladze, 72. 1 - 4 Huizingh, 81.2-4 Magno René Temmink Leonardo, Koen (FC Groningen) Oliseh (2x geel) (Ajax) Lodewijks; Leonardo (83. Schilder), Schoenmakers, Koeman (24. Koen), Elshot; Beerens, Atteveld, Matthijs (55. Bombarda), Hugo; Huizingh, Magno Jan van Dijk Bijzonderheden Ajax is een week officieel kampioen van Nederland als het de verre reis naar het noorden aanvaardt. Degradatiekandidaat FC Groningen is in het eigen Oosterpark de tegenstander. Een dag voor de wedstrijd zijn de selectie van Groningen en alle beschikbare vrijwilligers met man en macht glas aan het ruimen van het hoofdveld. In de nacht van vrijdag op zaterdag gooiden onverlaten bierflesjes en glazen op het gras stuk. Met de Ajax-selectie reist een deel van het personeel mee om de uitreiking van de kampioensschaal door KNVB-preases Henk Kessler, voorafgaand aan het duel, te kunnen zien. Na de ietwat sobere overhandiging begint FC Groningen opmerkelijk slap aan de wedstrijd. Mario Melchiot krijgt alle tijd en ruimte om als startpunt van de Ajax-aanvallen te fungeren en al na ruim een half staat de 3-0 voorsprong van Ajax op het scorebord. Na de rust blijven de gebroeders de Boer beiden licht geblesseerd in de kleedkamer achter. Arveladze maakt na de thee zijn derde en de vierde Amsterdamse goal. Sunday Oliseh, met al een gele kaart op zak, krijgt het aan de stok met Groninger Koen en arbiter Temmink trekt voor de tweede keer geel. Oliseh kan zich als eerste op gaan maken voor het kampioensfeest. Pas met één man meer lijkt Groningen te snappen dat overtuiging en werklust kunnen leiden tot succes. De thuisclub scoort nog twee keer. Na een onbehouwen actie van Koen op Witschge uit Blind zijn onvrede. Van der Sar en Temmink sussen, terwijl Atteveld (geheel rechts) traditiegetrouw van de partij is. en technische staf afgesloten met een intern kampioensfeestje in de ABA-lounge. Commentaar Na afloop van het duel spoedt de Ajax- spelersbus zich naar het terrein waar eens het oude Ajax-stadion de Meer stond. Onderweg wordt nog even gestopt om de drankvoorraad bij te vullen. Bij aankomst blijkt dat meer dan 70.000 dolenthousiaste Ajax- supporters klaar staan voor de huldiging van de landskampioenen. Het terrein, geschikt gemaakt door de gemeente, blijkt een uitstekende plek als vervanging van het traditionele Leidseplein. De avond wordt voor selectie Morten Olsen: 'Ik ben ontzettend trots, al klinkt dat misschien als een cliché. We waren voor de wedstrijd al kampioen, maar toch was de wil om te winnen het gehele duel aanwezig. We hebben getoond een ware kampioen te zijn. We vertrekken met de schaal en een goed gevoel naar de Meer.' Raymond Atteveld: 'Als we nu nog niet beseffen dat we moeten overleven, kunnen we er beter mee kappen.' AJAX MAGAZINE JUNI 1998 105

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 105