SC Heerenveen Ajax - Zaterdag 11 april 1998 Ajax - SC Heerenveen 7 - 2 (3 - 0) Amsterdam Arena, 51.400 Scoreverloop: Ajax: Trainer: Van der Sar; Melchiot, Frank de Boer (46. Sier), Oliseh, Blind (64. Rudy); Ronald de Boer (55. Mensah), Litmanen, Witschge; Arveladze, Babangida, Laudrup Morten Olsen Scheidsrechter: Gele kaarten: SC Heerenveen: Trainer: Bijzonderheden Dani is aan het trainen met Bob Haarms en dus op de weg terug. Ook Tobiasens herstel gaat de goede kant op; hij verricht onder leiding van fysioloog Laszlo Jambor looptrainingen. Gorré ondervindt nog last van een hamstringblessure en Laudrup kampt met een onwillige kuit. Toch start de Deen in de basis. Marco van Basten is te gast in de skybox van de Staatsloterij en hij ziet hoe Ajax na een kwartier op 1 - 0 komt door een listige treffer van Ronald de Boer. Met Boudewijn Pahlplatz als gelegenheidsrechtsback en de blessure van Radomski in de eerste helft heeft Heerenveen defensief problemen. De rust wordt dan ook bereikt met een 3-0 voorsprong voor de Amsterdammers. In de eerste helft moet grensrechter Van Boekei zich door een spierblessure laten vervangen door vierde official Brink. In de tweede helft komt Tom Sier voor Frank de Boer (liesproblemen) in het veld. Na tien minuten spelen tegen zijn oude club valt Sier geblesseerd uit. Kofi Mensah neemt zijn plaats in de verdediging in. Doelpunten van Laudrup, Litmanen, twee maal Arveladze en twee maal Samardzic zorgen voor de handbalachtige 7-2 eindstand. De goals van de Joegoslaaf in Heerenveense dienst schieten de recordpoging van Van der Sar aan gruzelementen. De keeper heeft geen kans meer op de titel 'minst gepasseerde doelman in de eredivisie'. Ajax kan na de wedstrijd tegen de Friezen officieus de 27ste landstitel vieren. PSV speelt een dag later in Rotterdam tegen Sparta en verliest kansloos. Daarmee is Ajax' landskampioenschap officieel. De meeste Ajacieden volgen de wedstrijd thuis op de bank via Canal+. In 29 wedstrijden (tot en met Heerenveen thuis) maakte Morten Olsen gebruik van 23 spelers: Van der Sar, Blind, Frank de Boer, Oliseh, Tobiasen, Melchiot, Sier, Juan, Mensah, Van der Meyde, Witschge, Ronald de Boer, Dani, Gorré, Litmanen, Knopper, Rudy, Hoekstra, Babangida, Arveladze, Laudrup, Benni en Sibon. Commentaar Edwin van der Sar: 'Ik was niet met het record bezig. Iedereen 14. 1 - 0 Ronald de Boer, 25. 2 - 0 Oliseh, 31.3-0 Arveladze, 48. 4 - 0 Laudrup, 51. 4 - 1 Samardzic, 61. 5 - 1 Litmanen, 65. 6 - 1 Arveladze, 74. 6 - 2 Samardzic, 85. 7 - 2 Arveladze Jack van Huiten Mitrita, Onwuzuruike, Krstev (SC Heerenveen) Vonk; Pahlplatz, Hansma, Pander, Mitrita; Onwuzuruike, Radomski (34. Damman), Constantinovici (68. Heidens); De Visser (46. Krstev), Van Nistelrooy, Samardzic Foppe de Haan Ronald de Boer is blij met zijn vierde competitietreffer. Hij bracht Ajax na een kwartier spelen op voorsprong tegen de Friezen. schrijft erover. Ik baal natuurlijk wel van de tegentreffers. De eerste kon nog gebeuren, de tweede goal hebben we gewoon weggegeven.' Foppe de Haan: 'Een regelrechte zeperd. We hebben gekozen voor vijf verdedigers, maar die konden het niet aan. De blessure van Max Houttuin deed ons de das om. We hebben het met Pahlplatz geprobeerd maar hij staat nooit op die plek.' Morten Olsen: 'Ajax blijft met volle inzet ertegenaan gaan, ook al is het kampioenschap binnen. Dat kan ik garanderen. Dat geldt ook voor de zevende mei, als Foppe en ik in de beker weer tegenover elkaar staan. We gaan voor de dubbel.' AJAX MAGAZINE JUNI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 103