Ajax - Sparta Woensdag 8 april 1998 Ajax - Sparta 4 - 0 (1 - O) Amsterdam Arena, 50.100 Ajax: Trainer: Van der Sar; Melchiot, Frank de Boer, Oliseh, Blind (76. Sier); Ronald de Boer, Litmanen (72. Rudy), Witschge; Arveladze, Babangida, Hoekstra (60. Benni) Morten Olsen Scoreverloop: Scheidsrechter: Gele kaart: Sparta: Trainer: 3. 1 - 0 Babangida, 53. 2 - 0 Arveladze, 54. 3 - 0 Hoekstra, 57. 4 - 0 Babangida Hans Reygwart Kayis (Sparta) Roland Jansen; Jaliens, Marilia (10. Noor- lander), Gerard de Nooijer, Van der Meer; Van der Laan, Kayis, Nieuwenburg; Dennis de Nooijer, Renfurm (86. Mourad), Den Dunnen (65. Aandewiel) Hans van der Zee Bijzonderheden Voorafgaand aan het treffen met de Kasteelheren speelt de D2 van Ajax in de Arena een halve finalewedstrijd tegen de Dl van Abcoude. De strijd om een plaats in de finale van de Districtsbeker kent, na de reguliere speeltijd, een 1-1 stand. De eerstejaar D'tjes van Ajax winnen uiteindelijk na strafschoppen (5-4). Bij Ajax start Peter Hoekstra in de basis, omdat Michael Laudrup op het laatst moet afhaken met een kuitblessure. Ole Tobiasen en Dani kampen met knieproblemen. Dean Gorré heeft last van een onwillige hamstring en moet vanaf de tribune toekijken. De elf van Hans van der Zee (ooit nog amateurvoetballer bij Ajax) worden met offensieve bedoelingen het veld in gestuurd. Eén-op-één spelen achterin blijkt voor de Sparta-verdedigers echter te veel gevraagd en al na drie minuten kan Babangida de 1-0 aantekenen. De vliegende start wordt door de Ajacieden niet voortgezet in een hoge monsterscore. Het tempo is te laag, de combinaties te vergezocht en het balverlies te veelvuldig. Voor rust is een vrije trap van Oliseh de enige gebeurtenis die opwinding veroorzaakt. Roland Jansen wordt verrast door de effectvolle bal van Nigeriaanse makelij en Oliseh viert direct zijn feestje met de supporters op Zuid. Scheidsrechter Reygwart echter geeft aan dat de vrije trap indirect moest worden genomen. De treffer telt dus niet. Na de rust zorgen Arveladze, Hoekstra en Babangida binnen vijf minuten voor de 4-0 eindstand. Het laatste half uur kabbelt de wedstrijd zonder noemenswaardigheden naar het laatste fluitsignaal. Sponsor Melkunie kiest Richard Witschge uit als Man van de Wedstrijd. Opvallend feit is dat Sparta al acht seizoenen bij Ajax niet tot scoren komt. Dit seizoen heeft Ajax in alle wedstrijden het doel gevonden en als het in de resterende zes duels een treffer produceert, is een nieuwe mijlpaal bereikt. Van der Sar is met twaalf tegentreffers nog steeds met Piet Schrijvers in de race voor het record van minst gepasseerde doelman in één seizoen eredivisie (dertien doelpunten). Ajax heeft nog zes punten nodig voor het 27ste landskampioenschap. Oliseh weet het nog niet, maar Arveladze ziet de bui al hangen. De treffer van de Nigeriaan werd door Reygwart niet gehonoreerd. Commentaar Hans van der Zee: 'Ajax had een slechte dag moeten hebben en wij hadden top moeten zijn. Dat was niet het geval.' Ronald de Boer: 'Het is jammer dat de 2-0 van Sunday werd afgekeurd. Er heerste op het veld complete verwarring na zijn vrije trap. Niemand had gezien dat Reygwart zijn hand had opgestoken om aan te geven dat het om een indirecte vrije trap ging. Trouwens, de bal werd door de muur van richting veranderd en dan geldt het doelpunt wel.' AJAX MAGAZINE JUNI 1998 101

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 101