speler Van As na een tweede gele kaart gekregen te hebben, het veld kon ruimen. De speler had overigens al eerder gestraft moeten worden vanwege zijn onheuse tackle op Rudy, die geblesseerd het veld kon verlaten. Dat uiteindelijk Arveladze, op aangeven van Laudrup, en Benni er vlak voor tijd 2-0 van maakten en Ajax de volle winst bezorgden, was zonder meer prettig. Aanvoerder Blind smaakte het 'genoegen' de 400ste gele kaart van Ajax te incasseren na de invoering ervan in 1972. Johan Cruijff was ooit als eerste Ajax-speler het haasje bij een scheidsrechter. Op 2 september 1972 wapperde het geel voor zijn ogen. Prettig was het dat Peter Hoekstra in de tweede helft Jari Litmanen kwam aflossen en het aanvankelijk op rechts en daarna op links heel aardig deed. Met deze winst was de eerste 'finale' drie punten waard. Dramatisch Er waren nog meer hindernissen op de weg naar de landstitel. Een week later stond de eerder afgelaste wedstrijd tegen FC Twente op de rol. Een cruciale ontmoeting om voldoende voorsprong te blijven houden op achtervolger PSV. Dat had zijn wedstrijden al had gewonnen en dat moest Ajax in Enschede nog maar zien te doen. Voor het laatst in het aloude Diekman- stadion, want ook FC Twente zal naar een nieuw onderkomen verhuizen. Zonder Blind en met Hoekstra aanvankelijk op de rechtervleugel kreeg Arbitrale beslissingen veroorzaakten ongeloof, woede en veel weidse armgebaren bij de doorgaans stoïcijnse Morten Olsen tijdens de uitwedstrijd tegen FC Twente (1-2), die gekenmerkt werd door een rode kaart voor Sunday Oliseh, een sterk spelend Ajax en een wonderschone (en beslissende) goal van Jari Litmanen. Ajax al snel een extra handicap te incasseren door het wegzenden van Sunday Oliseh (2x geel), die daardoor het duel tegen Feyenoord in de Kuip niet kon meemaken. Vooral de tweede prent was zeer discutabel, zoals over de leiding van de gehele wedstrijd nogal veel te wensen overbleef. Vooral trainer Olson wond zich daar mateloos over op. Het was soms ook echt dramatisch wat de fluitist ervan brouwde. Dat deed niets af aan het feit dat Ajax met tien man de zaak wat energieker aanpakte en FC Twente volledig in de greep kreeg. De eerder opgelopen achterstand werd door Arveladze gelukkig weer snel tenietgedaan en ook Morten Olsen zal genoten hebben van de winnende treffer van Jari Litmanen. De bal aannemen, even twee keer opwippen en een keer laten stuiteren om het leer vervolgens tomeloos hard schuin in de kruising te knallen. Voor velen nu al het doelpunt van het jaar. Blijdschap derhalve bij de spelers op het veld aan het einde van deze belangrijke gewonnen wedstrijd, maar wat minder vreugde bij trainer Olsen die ondanks de winst ongekend boos wegbeende. 'FC Twente had eigenlijk twee spelers meer,' zei hij na afloop. Tijdens de wedstrijd had Michael van Praag zich onder de Ajax-supporters begeven om wat scheldkanonnades richting scheidsrechter te onderdrukken en vervolgens mee te genieten van de winst en het prima voetbal. Natuurlijk heel belangrijk op weg naar de landstitel die er al kan zijn als dit Ajax Magazine bij u in de bus ploft. We zijn er bijna of misschien wel helemaal...! r% 1

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 94