'Finales' Nu het Europese voetbal verder aan Ajax' neus voorbijgaat, wordt alle aandacht Benni, die door zijn imposante optreden tijdens strijd om de Africa Cup internationaal de aandacht trok, bracht Ajax in de uitwedstrijd tegen NAC vlak voor tijd op 2-0. uiteraard gelegd op de verdere wedstrijden in de competitie en de beker. Met de nadruk op de competitie, want daar valt de meeste eer te behalen met een nieuwe landstitel in het vooruitzicht. Daarvoor moest Ajax nog wat lastige uitwedstrijden (Olson: 'allemaal finales') afwerken, zoals tegen NAC in Breda op 22 maart. Tegen Ajax wil iedereen winnen en helemaal voor eigen publiek dat hun ploeg tot grotere daden inspireert dan tegen welke andere tegenstander ook. Het was voor Ajax dus oppassen geblazen. Met weer een prima Edwin van Sar tussen de palen bleef het lang 0-0. Tot het moment, althans volgens trainer Neumann, dat de voormalige Ajax- AIAX MACA7INF AA F I 1 9 9 De wedstrijd tegen Spartak in Moskou betekende het Europese debuut voor Andy van der Meyde (foto links) en uitschakeling in het UEFA- Cuptoernooi. Jari Litmanen is er kapot van. als altijd komen er dan de berichten dat er van Ajax plotseling weinig meer deugt. Voor veel commentatoren schijnt plotseling niemand meer te kunnen voetballen en is Ajax ver verwijderd van de Europese top. Maar wat is Europese top? Danny Blind in de NRC'Bayern München of AC Milan? Of Manchester United, dat al dertig jaar lang niets in de Europa Cup heeft gepresteerd? Ik speel nu twaalf jaar bij Ajax en ik heb tien jaar tenminste de kwartfinale van een Europees toernooi bereikt. Dat is volgens mij Europese top. Het is begrijpelijk dat wij met een nieuw elftal op Europees niveau een stapje terug hebben gedaan.'

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 93