762 keer hield E-junior Johan Plat bij Ajax - Volendam de bal hoog, en dat was bij lange na niet zijn persoonlijke record. Hij moest eenvoudigweg stoppen omdat de wedstrijd begon. Nog meer grote getallen: ruim 1950 jongetjes bezochten in februari de talentendagen op de Toekomst, waar zij testwedstrijden speelden en zich door Ton Pronk lieten vertellen dat er om bij Ajax te mogen voetballen meer bij komt kijken dan een balletje hoog kunnen houden. negen keer niet opdraven in 24 wedstrijden. Tegen Volendam stond de Fin nog niet in de basis. Het duurde tot de 68ste minuut voor de populaire Litmanen het veld betrad. Hij beloonde het enthousiasme van het publiek met een prachtige actie waarbij helaas de lat een doelpunt voorkwam. Niet kansloos Vervolgens ging het gezelschap de kou in. In Moskou begon Ajax aan de ogenschijnlijke mission impossible om tegen Spartak Moskou een 3-1 achterstand weg te werken. Hoewel, Morten Olsen was optimistisch. 'We gaan zeker niet als toeristen naar Moskou,' was zijn uitgangspunt. 'We gaan naar Moskou om iets recht te zetten.' De trainer had de videobeelden van de eerste wedstrijd enige keren goed bekeken en kwam vervolgens tot de conclusie dat er nog best het nodige succes in zat. Hij was dan ook erg teleurgesteld dat het Ajax niet was gelukt in Moskou te winnen en zelfs een 1-0 verlies moest incasseren op een veld dat die naam niet mocht hebben. Ajax was veel aan de bal, deed wat het kon onder de erbarmelijke omstandigheden en had al na vijf minuten moeten scoren (Gorré) om nog een kans van slagen te hebben. De opwinding op de bank was groot op het moment dat de goal uitbleef en Spartak Moskou z'n geliefde counterspelletje weer kon uitvoeren. Andy van der Meyde maakte op de rechtervleugel zijn Europese debuut en de jonge junior deed dat niet slecht. Voor Ajax zat het Europese voetbal er voor dit seizoen op en hoewel de uitslagen van de beide wedstrijden tegen Spartak Moskou aan duidelijkheid niets te wensen overlieten, was er toch een gevoel van onvrede omdat het niet nodig geweest was op deze wijze te worden uitgeschakeld. En Qi

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 91