houden. Prachtige nostalgie, waar Ajax zo enorm rijk aan is en waar het ook nu weer naar toewerkt. Maar dan moest eerst wel NAC worden uitgeschakeld en dat ging niet zo maar. Gelukkig was Edwin van der Sar zoals zo vaak weer prima op dreef. Ajax had een strafschop nodig om op voorsprong te komen. Jubilaris Frank de Boer (400ste wedstrijd) benutte de penalty en toen vlak voor de rust een knal van Oliseh op de paal door Dean Gorré uitstekend werd ingekopt, leek de zaak beslist. De uiteindelijke 2-1 winst gaf Ajax een plaats bij de laatste vier. Jammer was dat de broertjes Arveladze elkaar dit keer niet tegenkwamen op het veld vanwege een schorsing van Archil. De halve finale op 7 mei zal zich wederom in de Arena afspelen met als tegenstander Heerenveen. PSV en FC Twente zullen in de andere halve finale de strijd aanbinden. Mochten Ajax en PSV als bekerfinalisten uit de bus komen en zij zich ook beide voor Champions-Leaguevoetbal plaatsen (en die kans is groot), dan zullen de twee verliezende halve-finalisten in een derde wedstrijd gaan uitmaken wie zich plaatst voor deelname aan de Europa Cup 2. Tegen Volendam (6-1) maakte tweede-elftalspeler Raphael Supusepa zijn debuut in het eerste als vervanger van Danny Blind. vandoorgegaan. Dat was op 14 maart niet het geval. Met 6-1 werd het verschil aardig tot uitdrukking gebracht en werd het een aardig opwarmen ie voor de tweede ontmoeting tegen Spartak Moskou. Laudrup en Gorré voor de rust, en Frank de Boer, Rudy (met een hele mooie), weer Gorré en Sibon daarna knalden de zes vol. Voor de wedstrijd was het ook al genieten met onze E-junior Johan Plat, die het kunstje balletje-hooghouden aardig beheerst. Zijn record staat volgens hem op 1650 keer. Voor de wedstrijd kwam hij bijna tot de helft en werd hij met 762 keer veruit koploper op de lijst van spelertjes. Bovendien kondigde speaker Floris Thoolen niet alleen het debuut aan van Raphael Supusepa, maar ook de terugkeer van Jari Litmanen, wat het stadion in gejuich deed ontploffen. Jammer dat onze nummer 10 regelmatig geblesseerd is. Het vorig seizoen miste hij zestien wedstrijden en in deze competitie zag het publiek hem Minder feestelijk was dat Dani tegen NAC flink geblesseerd raakte en voor langere tijd uit de roulatie ging. De Portugees revalideerde deels in zijn vaderland. Opwarmertje Dat wedstrijden van de nummer één tegen de nummer laatst op de ranglijst niet de meest interessante zijn, is algemeen bekend. Maar het was al eens eerder voorgekomen dat Volendam het Ajax vanuit die positie erg lastig wist te maken en zelfs is de club er wel eens met de winst I A A V AA A r A 7 I M C KA C I 1 Q Q O OQ

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 89