komt nog wel. Jammer dat de Portugees later tegen NAC flink geblesseerd raakte en voorlopig moest afhaken. Amstel Cup Dani liep zijn blessure op in de kwartfinale van de Amstel Cup. Zover was Ajax inmiddels gevorderd in het toernooi, toen het op 11 maart in de Arena de club uit Breda aantrof. Historisch gezien is NAC een echte cupfighter, want al vier keer bereikte het de finale, waarvan twee keer tegen Ajax. In 1961 scoorde Henk Groot drie keer in het laatste kwartier van de wedstrijd en op 7 juni 1967 knalde Klaas Nuninga Ajax op eigen terrein in de finale naar de dubbel. Het was ook het jaar dat het team 122 doelpunten bij elkaar scoorde in 34 wedstrijden, nog steeds een record. Het was ook de periode dat Ajax aan de vooravond stond van veel Europese roem door Liverpool in de mist met 5-1 af te drogen en het in Engeland op 2-2 te Op het VVCS-gala werd Edwin van der Sar uitgeroepen tot keeper van het jaar. Het was de vierde keer dat deze eer te beurt viel aan de Ajax keeper, die samen met zijn zwangere Annemarie de trofee en de bloemen in ontvangst nam. De hoofdprijs voor het gezin Van der Sar kwam nog geen week later, daags voor het vertrek naar Moskou, ter wereld onder de naam Joe. genomineerd. Dit jaar werd hij het niet, maar viel de keuze op Jaap Stam, ook al een speler die als het aan hem ligt het land zo gauw mogelijk wil verlaten ondanks zijn langjarig contract. Edwin van der Sar werd volgens verwachting voor de vierde keer doelman van het jaar. Onze keeper verkeert al lang in glanzende vorm en heeft menig wedstrijd voor zijn team gewonnen door magistraal keeperswerk. Dani redde het net niet om tot grootste talent van 1997 uit te worden geroepen, maar zijn tijd Nog een feestje: voorafgaand aan het bekerduel Ajax - NAC bood Ajax-voorzitter Michael van Praag Frank de Boer het traditionele zakje met vierhonderd guldens aan ter gelegenheid van zijn vierhonderdste officiële wedstrijd voor Ajax. 'Op naar de vijfhonderd,' wenste Van Praag de jubilaris van harte toe, waarop De Boer van de weeromstuit prompt het kostbare zakje uit zijn handen liet vallen. Miss Ajax stond erbij, met de bloemen, en keek ernaar. AJAX M

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 87