Synchroon protest in woord en gebaar van Blind en Laudrup als de scheidsrechter in de wedstrijd Ajax - Spartak Moskou weigert een strafschop toe te kennen na een overtreding op Shota Arveladze. iets mee te maken heeft. De Russen bleken het countervoetbal perfect te beheersen en dan is Ajax als ploeg die graag op de helft van de tegenstander speelt, de ideale tegenstander om die tactiek uit te voeren. Massaal trokken de Russen zich terug, wachtend op de fout van de tegenstander, en counterden vervolgens razendsnel richting Edwin van der Sar, die niet kon voorkomen dat het al snel 0-1 werd en het scorebord uiteindelijk 1-3 als eindstand aangaf. Alleen Shota Arveladze lukte het na goed doorzetten van Sunday Oliseh tot scoren te komen. 'Over en uit,' zei aanvoeder Blind na afloop. 'En dan kan je daar wel heel moeilijk over doen en allerlei clichés bedenken, maar dat schiet niet op. We hebben een leuk elftal, maar we behoren nog zeker niet bij de top van Europa.' Nog niet. Daarvoor is het elftal met zoveel nieuwe spelers nog te kort bij elkaar. Het kost tijd om weer een goed en uitgebalanceerd team op te bouwen. Of dat er ooit van zal komen is nog maar de vraag, nu ook de De Boertjes hun belangstelling voor het buitenland inmiddels hebben kenbaar gemaakt en we maar moeten afwachten hoe dit afloopt. Iets anders bedenken Over het duel tegen FC Twente op 8 maart kunnen we kort zijn. Althans over de wedstrijd, want die ging niet door. Op zich kan dat, maar wat eigenlijk niet kan is dat het besluit pas kort voor de aanvang werd genomen nadat het terrein eerst een dag eerder was afgekeurd, vervolgens op zondagmorgen het veld wel bespeelbaar werd geacht maar het uiteindelijk kort voor het begin de scheidsrechter was die de zaak weer afblies. Intussen was iedereen op weg naar het Diekman-stadion en was eigenlijk alles in gereedheid gebracht om de wedstrijd te spelen. 23 bussen met Ajax- supporters kwamen voor niets in Enschede aan, de politie kon haar werkzaamheden stoppen, de televisie kon alles weer afbreken en Ajax zelf, dat al op zaterdag naar het oosten was gereden om in De Lutte te overnachten, kon dus onverrichterzake terugkeren naar Amsterdam. Er moet toch iets voor te bedenken zijn om dit soort voorvallen anno 1998 wat anders te regelen. Misschien is dit wel een van de Foto's: Yvonne Witte onderwerpen van gesprek geweest tijdens het WCS Gala in de RAI in Amsterdam, waar heel (profjvoetballend Nederland zo'n beetje aanwezig was voor de verkiezing van de voetballer van het jaar. Ook Ronald de Boer was weer I

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 85