opbouwen,' zegt penningmeester Van Os. En over een eventuele rechtszaak: 'Dan hebben wij een hele sterke zaak. Van mij mag er een uitspraak komen, dan is er tenminste jurisprudentie. En als de spelers onverhoopt mochten winnen, dat weten de clubs in heel Europa waar ze aan toe zijn: nooit meer langdurige contracten afsluiten.' A1 uniek Voor de competitie zette Ajax de weg naar hopelijk een nieuwe landstitel voort met de thuiswedstrijd tegen NEC op 28 februari. Met Litmanen, Tobiasen en Hoekstra nog in de ziekenboeg werd deze ontmoeting al vroeg in de eerste helft beslist door goals van Oliseh en Arveladze (2x), waardoor de ploeg de strijd verder rustig kon uitspelen met het oog op Spartak Moskou. De Nijmegenaren deden wat zij konden en waren soms nog wel in de buurt van Edwin van der Sar, die echter vrij eenvoudig kans zag zijn doel voor de zestiende keer schoon te houden. Het record staat nog steeds op naam van Piet Schrijvers (23 keer in 34 wedstrijden). Morten Olsen had na afloop weinig over de wedstrijd te vertellen. Hij richtte de aandacht meer op de Al-junioren van Ajax, die eerder die Op de middag van Ajax - NEC (28 februari) werd de A1 kampioen door een 2-0 overwinning op PSV. 's Avonds liep de ploeg een ereronde in de Arena. dag zonder een punt af te staan kampioen van Nederland waren geworden. De landstitel op zich is voor Ajax niets bijzonders. Al sinds jaar en dag vormen onze Al-junioren het beste jeugdteam in Nederland. Maar dat de ploeg al op 28 februari de vlag kon hijsen was wel opmerkelijk en uniek. Zes wedstrijden voor het einde behaalde het een 2-0 zege op het onderaan staande PSV en werd met 60 punten uit 20 wedstrijden en een doelsaldo van 97-17 de titel behaald. Natuurlijk was er blijdschap bij de spelers, trainer Herman Borman en leider Cas Harms, maar tegelijkertijd moeten er ook zorgen zijn om de geringe weerstand door de overige teams in deze competitie. In het kader van de opleiding is dat geen goede zaak. Omdat daar nationaal vooralsnog moeilijk verandering in is aan te brengen, zal de tegenstand gezocht moeten worden op internationale toernooien. Zo is de ploeg onlangs naar Mexico geweest, waar onder andere en moeilijke omstandigheden gepresteerd moest worden. En dat valt dan soms wel even tegen, maar een leerschool is het wel. 'Over en uit' Misschien dat de nederlaag van ons elftal tegen Spartak Moskou in de kwartfinale van het UEFA-Cuptoernooi daar ook wel A r. A 7 I KI C AA Cl 4QQO

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 83